fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

V Malackách bude na týždeň prerušená prevádzka škôl, rozhodol o tom krízový štáb

TASR

V Malackách bude od pondelka (9. 3.) prerušená prevádzka školských a mimoškolských zariadení na jeden týždeň. V sobotu o tom informoval primátor mesta Juraj Říha po zasadnutí mestského krízového štábu.

„Týka sa to základných škôl, centra voľného času, materskej školy a základnej umeleckej školy. Budeme žiadať Bratislavský samosprávny kraj a Bratislavskú arcidiecézu, aby na svojich stredných školách rovnako prerušili prevádzku na týždeň,“ konkretizoval Říha s tým, že po týždni krízový štáb túto situáciu vyhodnotí.

V domácej karanténe je podľa primátora desať osôb z mestského centra sociálnych služieb, ktoré boli v blízkom kontakte s nakazenou ženou, u ktorej v sobotu potvrdili nový koronavírus. Tá mala podľa slov primátora Malaciek v tomto centre pracovať. „Z toho jedna osoba už má odobratú vzorku na prítomnosť koronavírusu a budeme čakať na výsledky testu. Väčšina osôb je z vyššieho manažmentu organizácie,“ povedal Říha.

Verejnosť môže v prípade nového koronavírusu kontaktovať viaceré infolinky

Primátor uviedol, že bola pozastavená aj prevádzka kuchyne, ktorá zabezpečovala stravovanie pre verejnosť. „Ďalších 12 osôb v súčasnosti evidujeme s príznakmi respiračného ochorenia. Je to 12 klientov neziskovej organizácie Vstúpte, ktorá má prevádzku vedľa mestského centra sociálnych služieb,“ povedal Říha s tým, že tieto osoby sú v domácej karanténe.

Krízový štáb zároveň odporučil prevádzkovateľovi tohto zariadenia sociálnych služieb pre ľudí s mentálnym postihnutím, aby bolo po dobu 14 dní úplne uzatvorené. Říha vyzval všetky seniorské kluby, aby v meste prerušili svoju činnosť. Zároveň mestským a súkromným organizáciám krízový štáb mesta Malacky nariadil zrušiť hromadné kultúrne, sociálne a športové podujatia na území mesta. Vo všetkých organizáciách zároveň nariadili aj vykonávať pravidelnú dezinfekciu.

AKTUALIZOVANÉ: Líder talianskej Demokratickej strany je pozitívny na koronavírus

Primátor odporúča verejnosti vyhýbať sa akýmkoľvek väčším podujatiam. Zároveň vyzýva, aby verejnosť so štátnymi orgánmi a úradmi obmedzila osobný kontakt a komunikovala najmä písomnou formou.

Říha poznamenal, aby verejnosť nepodliehala panike a venovala dostatočnú pozornosť prevencii v súvislosti so šírením nového koronavírusu.  Na Slovensku sú doteraz známe tri pozitívne výsledky na nový koronavírus. Ďalší štyria nakazení Slováci, rodina, sú v karanténe v Rakúsku.

Pápež pre koronavírus neprednesie nedeľňajšiu modlitbu naživo ale online

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info