fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

SMS správy v súvislosti s novým koronavírusom dostali aj Slováci v zahraničí

TASR

SMS správy v súvislosti s novým koronavírusom dostali aj Slováci nachádzajúci sa v zahraničí. Išlo o dva typy SMS správ.

Jeden z nich dostali občania na území Rakúska a Talianska a druhý tí, ktorí sa nachádzajú vo zvyšných krajinách sveta. TASR o tom informoval hovorca Ministerstva vnútra SR Petar Lazarov.

V prvom type SMS správy určenej občanom v Rakúsku a Taliansku upozorňuje slovenský rezort diplomacie na to, aby občania po návrate na Slovensko počítali s možným zdržaním na hraničných priechodoch SR.

V druhom type SMS správy, ktorú dostali občania nachádzajúci sa v ostatných krajinách sveta, im ministerstvo odporúča, aby po návrate na Slovensko sledovali svoj zdravotný stav. Pri príznakoch ochorenia majú lekára kontaktovať telefonicky.

Mesto Malacky zatvorilo centrum sociálnych služieb, kde pracovala nakazená žena

SMS správy v súvislosti s potvrdením nového koronavírusu v SR dostávajú od štátu aj obyvatelia na Slovensku. V nich ministerstvo zdravotníctva odporúča kontaktovať pri podozrení na nákazu lekára telefonicky a v prípade potreby predpísania liekov nejsť k lekárovi osobne, využiť elektronické recepty.

Tieto SMS správy by mali byť doposielané v sobotu. Cieľom SMS správ je odľahčiť zdravotnícky personál v nemocniciach a zároveň zamedziť šíreniu vírusu medzi obyvateľstvom.

Koronavírus mali potvrdiť aj u syna a manželky infikovaného muža

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info