fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Slepému Mexičanovi zamietli občianstvo USA lebo nevedel prečítať anglickú vetu v Braillovom písme

Fotokoláž / Redakcia HD

Slepému mužovi bolo zamietnuté americké občianstvo po tom, čo mu imigračný úrad predložil anglickú vetu v Braillovom písme ako súčasť testu, informuje BBC.

23-ročný Lucio Delgado sa narodil slepý. Pred šiestimi rokmi sa presťahoval z Mexika do USA. Uviedol, že v teste mu bola predložená príliš dlhá veta na čítanie, navyše po anglicky. Delgado, ktorý je podľa zákona štátu Illinois právne slepý, bol požiadaný, aby dostal lekárske potvrdenie, ktoré preukáže jeho skutočný stav.

„Tu v Amerike som chcel získať vzdelanie, ktoré som nemohol získať v Mexiku,“ uviedol zo svojho domu na farme v Pembroke Township, asi 110 km južne od Chicaga.

Turecko už nedovolí migrantom preplávať cez more do Grécka

Po vykonaní testu v máji dostal nedávno list od americkej migračnej agentúry USCIS, v ktorom ho informovali, že jeho žiadosť bola zamietnutá. „Bohužiaľ ste nedokázali prečítať vetu v anglickom jazyku,“ uviedlo sa v liste. „Pri čitateľskej časti testu sa vám nepodarilo dosiahnuť kladné hodnotenie.“

„Naozaj som nečakal, že mi nebude poskytnuté občianstvo. Bol to celkom šok, úprimne. Chcel som byť niekým. Chcel som iba urobiť moju rodinu pyšnou,“ uviedol Delgado.

Počas testu mu bolo povedané, aby išiel a požiadal lekára, aby preukázal, že je naozaj slepý. Delgado si to však nemohol dovoliť, pretože nemá v USA zdravotné poistenie.

Muž z Texasu bol poslaný do väzenia za oblizovanie zmrzliny v supermarkete (VIDEO)

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info