fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Saudská Arábia zadržiava troch vyšších členov kráľovskej rodiny

Na snímke: Mohammed bin Salman / Zdroj: Facebook (جريدة رويترز انترناشيونال)

Traja starší členovia kráľovskej rodiny Saudskej Arábie, medzi nimi aj kráľov brat, boli zatknutí z neznámych dôvodov.

BBC uviedlo, že dvaja z mužov patrili medzi najvplyvnejšie postavy kráľovstva. Zatknutie bolo spojené s korunným princom Mohammedom bin Salmanom.

Incident pripomína udalosti z roku 2017, kedy boli desiatky saudských kráľovských príslušníov, ministrov a podnikateľov zadržaných v hoteli Ritz-Carlton v Rijáde po tom, čo korunný princ nariadil ich zatknutie. Mohammed bin Salman je v budúcim vládcom kráľovstva odkedy ho jeho otec v roku 2016 vymenoval za korunného princa.

Zadržanie sa uskutočnilo v piatok ráno, informujú New York Times a Wall Street Journal.

Dubajský šejk Mohammed nechal uniesť svoje dcéry a vyhrážal sa manželke

Traja muži, ktorých údajne zatkli, sú z kráľovskej rodiny. Konkrétne kráľov mladší brat princ Ahmed bin Abdulaziz, bývalý korunný princ Mohammed bin Nayef a kráľov bratranec princ Nawaf bin Nayef. Mohammed bin Nayef bol ministrom vnútra, kým bol v roku 2017 prepustený z funkcie. Následne dostal od súdu príkaz domáceho väzenia.

Raziu v domovoch kráľovských členov rodiny vykonalo policajné komando. Dôvod ich zatknutia nie je zatiaľ známy, mnohí však tvrdia, že zatknutie opäť nariadil princ bin Salman. Dôvodom je údajne neustála snaha „prevziať“ trón princovi bin Salmanovi zo strany jeho rodinných príslušníkov.

Česko už nariadilo povinnú karanténu, pokuta je 3 milióny českých korún

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info