fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Na infekčnú kliniku do nemocnice je už premiestnená aj manželka prvého nakazeného

TASR

 Manželka prvého nakazeného Slováka koronavírusom je z domácej izolácie premiestnená už na infekčnú kliniku do nemocnice.

Ako ďalej informuje hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva SR Zuzana Eliášová, na Klinike infektológie a geografickej medicíny Univerzitnej nemocnice Bratislava (UNB) sú už tak hospitalizovaní všetci traja pacienti. Otec, syn a takisto aj manželka 52-ročného muža.

Všetci traja identifikovaní sú hospitalizovaní na Klinike infektológie na izolovaných izbách, kde sú pod stálym dohľadom lekárov.

Koronavírus mali potvrdiť aj u syna a manželky infikovaného muža

„Prvý identifikovaný otec rodiny je v stabilizovanom stave a bola mu nasadená liečba. Jeho dvaja príbuzní manželka a syn doposiaľ nevykazovali príznaky nákazy, ich stav je monitorovaný, sú pod neustálym dozorom lekárov a podľa vývoja ich klinického stavu im bude nasadená prípadná liečba,“ dodáva hovorkyňa UNB Eva Kliská.

Rezort zdravotníctva v sobotu ráno informoval, že Slovensko už pozná tzv. pacienta „0“ s koronavírusom. Známe boli totiž už výsledky vzoriek ľudí, ktorí boli v najbližšom kontakte so Slovákom, ktorému sa ako prvému potvrdilo ochorenie Covid-19 (koronavírus). „Národné referenčné centrum pre chrípku na Úrade verejného zdravotníctva SR potvrdilo ďalšie dva pozitívne prípady ochorenia Covid-19. Výsledky testov syna aj manželky sú pozitívne,“ informovalo Ministerstvo zdravotníctva SR.

Česko už nariadilo povinnú karanténu, pokuta je 3 milióny českých korún

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info