fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Mesto Malacky zatvorilo centrum sociálnych služieb, kde pracovala nakazená žena

TASR

Mesto Malacky preventívne ešte počas piatka (6. 3.) uzatvorilo mestské centrum sociálnych služieb. Pracovala v ňom manželka nakazeného 52-ročného muža, u ktorej bol taktiež potvrdený nový koronavírus. Informuje o tom primátor Malaciek Juraj Říha, ktorý na 14.00 h zvolal zasadnutie krízového štábu.

„Zvolal som zasadnutie krízového štábu, kde prijmeme rozsiahlejšie opatrenia,“ približuje šéf Malaciek. V domácej karanténe je naďalej deväť osôb, ktoré sa stretli s nakazenou ženou.

„Naďalej pripomínam, že ide o vírusové ochorenie, preto sa, prosím, vyhýbajte hromadným podujatiam a najmä s pokojom pristupujte k tejto situácii,“ odkazuje Říha.

Svetová zdravotnícka organizácia odporúča obmedziť manipuláciu s bankovkami

Na klinike infektológie a geografickej medicíny Univerzitnej nemocnice Bratislava (UNB) sú už hospitalizovaní všetci traja pacienti – 52-ročný muž, jeho syn i manželka – u ktorých bol potvrdený nový koronavírus. Všetci traja sú hospitalizovaní na izolovaných izbách, kde sú pod stálym dohľadom lekárov. Pacientom „0“, teda prvým nosičom daného ochorenia, je syn, ktorý bol v polovici februára v talianskych Benátkach.

Na Slovensku sú doteraz známe tri pozitívne výsledky na nový koronavírus. Hlavný hygienik SR Ján Mikas uviedol, že 339 vzoriek je negatívnych. Ďalší štyria nakazení Slováci, rodina, sú v karanténe v Rakúsku.

Na infekčnú kliniku do nemocnice je už premiestnená aj manželka prvého nakazeného

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info