fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
BULVÁR KRIMI ZAHRANIČIE

Zlodej si pred akciou išiel uľaviť do kríkov. Narazil na skrytých policajtov

foto:illustračné/Pixabay

Policajti vo Frýdku-Místku si pre čakanie na páchateľa početných krádeží v hobby marketoch vybrali veľmi dobrý úkryt. Píše iDnes.

Keď totiž zlodej chcel pred akciou vykonať nutnú potrebu, zamieril práve do miest kde naňho striehli policajti. Asi v šoku, napokon ani nezapieral že chcel kradnúť.

Tridsaťosemročný muž mal zálusk výhradne na hobby markety vo Frýdku-Místku a zameral sa na rôzny stavebný materiál uskladnený mimo predajne na oplotených plochách. Po prvých štyroch krádežiach v rovnakom obchode sa policajtom podarilo zadržať práve tohto muža. Oznámili mu podozrenie z krádeží a po výsluchu ho opäť pustili na slobodu.

Bez hanby. Slovenka okrádala pacientov vo viedenskej nemocnici

Avšak v nasledujúcich dňoch sa z iného hobby marketu stratili ďalšie veci a spôsob krád’eže pripomínal práve ten vyššie uvedeného recidivistu.

„Z tohto dôvodu boli zo strany policajtov vykonané opatrenia, spočívajúce okrem iného aj vo zvýšenej hliadkovej činnosti v blízkosti obdobných obchodov“ priblížila miestna policajná hovorkyňa Karolína Bělunková.

Opatrenie to boli účinné, zvlášť sledovanie okolia jedného vybraného obchodu z pozorovateľne v kríkoch. Keď totiž v stredu 4. marca muž vyrazil do akcie, tak si ešte odskočil do najbližšieho krovia. A tam narazil na policajnú hliadku.

„K tomu, že sa chcel po vykonaní potreby do predajne vlámať, sa policajtom následne priznal. Keďže páchateľ bol už v minulosti za podobné skutky majetkového charakteru odsúdený a potrestaný, hrozí mu trest odňatia slobody až na tri roky, “ dodala policajná hovorkyňa.

Prečo ľudia klamú

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info