fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
KRIMI ZAHRANIČIE

Na vlámaní do drážďanskej klenotnice sa podieľalo najmenej sedem ľudí, predpokladá polícia

Ilustračná fotokoláž

Nemecké úrady predpokladajú, že na vylúpení drážďanskej klenotnice sa podieľalo najmenej sedem osôb. Zverejnený bol policajný portrét jedného z podozrivých. Informuje portál lidovky.cz .

Vyšetrovatelia majú takisto bližšie poznatky o automobile, ktorý bol pri vlámaní použitý. Žiadna horúca stopa však doteraz k dispozícii nie je, informovala vo štvrtok agentúra DPA.

Dvaja zlodeji vlani v noci na 25. novembra z drážďanskej klenotnice Grünes Gewölbe (Zelená klenba) ukradli barokové šperky nevyčísliteľnej hodnoty. Na dolapenie páchateľov bola vypísaná odmena 500 tisíc eur. Vyšetrovatelia sa domnievajú, že dvojica mala komplicov.

VIDEO: Zverejnili zábery z polmiliónovej krádeže šperkov v Bratislave!

Polícia a prokuratúra predpokladajú, že na čine sa podieľalo najmenej sedem osôb, oznámili vo štvrtok úrady. Vyplýva to podľa nich z analýzy saského kriminálneho úradu a rozsiahleho vyhodnotenia videomateriálu.

Nové zistenia sa týkajú aj automobilu páchateľov. Audi S6 vlani v auguste predala súkromná osoba neznámemu kupcovi. Automobil si u predávajúceho v Magdeburgu vyzdvihol približne 25 ročný muž. Vyšetrovatelia sa domnievajú, že tento muž má čo do činenia s neskorším vlámaním a práve jeho portrét zverejnili.

Košický okresný súd prerušil na rok väzenie pre Dušana Borženského

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info