fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
BULVÁR DENNÝ VÝBER ZAHRANIČIE

Dubajský šejk Mohammed nechal uniesť svoje dcéry a vyhrážal sa manželke

na snímke: Šejk Mohammed / Zdroj: Facebook (His Highness Sheikh Mohammed bin Rashid Al Maktoum)

Únos, vyhrážanie, nútený návrat a zastrašovanie. Britský súd vo štvrtok potvrdil obvinenia vznesené proti vládcovi Dubaja, šejkovi Mohammedovi Bin Rashidovi Al-Maktoumovi, informuje BBC.

V nadväznosti na významný prípad, ktorý sa začal pred ôsmimi mesiacmi, súd zverejnil rozsudok v prospech princeznej Haja, manželky Mohammeda, ktorá minulý rok utiekla z Dubaja spolu so svojimi dvoma dcérami a oznámila priateľom, že sa obáva o svoj život. Po sérii vyhrážok zo strany manžela sa princezná odmietla vrátiť, na čo šejk reagoval nariadením únosu svojich detí a následného doručenia späť k otcovi.

Samotný šejk sa na súdny proces do Spojeného kráľovstva nedostavil, nakoľko súd neuznal jeho žiadosť o tom, aby celý súdny proces prebiehal mimo verejnosti. Súd nevyhovel šejkovej žiadosti po tom, ako rozhodol, že prípad je vo verejnom záujme.

„Ako vedúci vlády som sa nemohol zúčastniť na vyšetrovacom procese súdu“. Trval na tom, že prípad bol súkromnou záležitosťou. „Žiadam, aby médiá rešpektovali súkromie našich detí a nezasahovali do ich života v Spojenom kráľovstve,“ uviedol.

Južná Afrika hlási prvý prípad koronavírusu

Po vypočutí rozsiahlych svedeckých výpovedí súd zistil, že za únos a nútený návrat dvoch jeho dcér bol  zodpovedný Mohammed. Taktiež vyšli na povrch fakty, ktoré usvečili šejka, že „naďalej zachováva režim, v ktorom sú ženy zbavené slobody.“

45-ročná princezná Haja z Jordánska, dcéra zosnulého kráľa Husajna, sa v roku 2004 vydala za Mohammeda, čím sa stala šiestou a zároveň najmladšou z jeho manželiek. Majú dve deti vo veku sedem a jedenásť rokov.

Britský súd rozhodol, že „otec konal od konca roku 2018 spôsobom, ktorý bol zameraný na zastrašovanie matky a taktiež, že nariadil svojim mužom, aby jeho deti v jeho mene uniesli.“

Varovanie pred nebezpečenstvom stále populárnejšej aplikácie TikTok!

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info