fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Deväť ľudí, ktorí sa stretli s manželkou nakazeného, je v karanténe

Ilustračné foto: SITA/AP

Manželka a syn muža, u ktorého potvrdili ochorenie na nový koronavírus, boli prevezení do Univerzitnej nemocnice Bratislava na Kramároch.

Deväť ľudí, ktorí sa stretli s manželkou muža nakazeného novým koronavírusom je v domácej karanténe. Manželke boli odobraté vzorky a čaká sa na výsledky testov. TASR o tom informovala hovorkyňa mesta Malacky Ľubica Pilzová.

„Krízový štáb mesta Malacky analyzoval kontakty podozrivej osoby z posledného obdobia. Na základe odporúčaní hygienikov je momentálne deväť ľudí v domácej karanténe,“ uviedla Pilzová.

KORONAVÍRUS: Veľké obmedzenia na letiskách, hraniciach aj v nemocniciach!

Krízový štáb bol zvolaný vzhľadom na fakt, že manželka nakazeného v Malackách pracuje. „V prípade, ak by sa ochorenie u podozrivej osoby potvrdilo, krízový štáb mesta Malacky bude rokovať aj počas víkendu,“ doplnila Pilzová.

Manželka a syn muža, u ktorého potvrdili ochorenie na nový koronavírus, boli prevezení do Univerzitnej nemocnice Bratislava na Kramároch, kde im odobrali vzorky, či tiež nemajú ochorenie COVID-19. Vzorky budú vyšetrené čo najskôr.

Na Slovensku potvrdili prvý prípad nákazy novým koronavírusom, ktorý spôsobuje ochorenie COVID-19. Ide o 52-ročného pacienta hospitalizovaného v bratislavskej nemocnici.

„Pacient s potvrdeným ochorením COVID-19 sa už cíti lepšie“, tvrdí Pellegrini

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info