fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
EKONOMIKA ZAHRANIČIE

Britská letecká spoločnosť Flybe vstupuje do nútenej správy

Foto: TASR/AP

Po mesiacoch finančných problémov britská letecká spoločnosť Flybe konečne vstúpila do nútenej správy. Letecká spoločnosť viedla v rámci rozhovorov s britskou vládou rokovania o výpomoci v hodnote 115 miliónov EUR. Informuje DW.

Britská letecká spoločnosť Flybe vstúpila do nútenej správy, oznámila vo štvrtok. Firma bola pod tlakom niekoľko mesiacov a v januári takmer skrachovala.

„Všetky lety boli zrušené a britská spoločnosť prestala s obchodmi s okamžitou účinnosťou,“ uviedla letecká spoločnosť. Kolaps zrejme urýchlil aj pokles počtu zákazníkov spôsobený globálnym prepuknutím koronavírusu.

Koronavírus pohltil Grécko! Úrady zatvárajú školy, kiná aj divadlá

Spoločnosť zamestnáva 2 000 ľudí. Prevádzkuje lety po celej Európe, ako aj na domácom území Spojeného kráľovstva.

V roku 2019 kúpilo prepravcu konzorcium spoločností vrátane Virgin Atlantic. Nadnárodná spoločnosť uviedla, že do podniku naleje 30 miliónov libier (35 miliónov EUR).

Finančné ťažkosti leteckej spoločnosti však týmto krokom neskončili a firma čelila bankrotu už v januári. Flybe rokoval s britskou vládou o získaní pôžičky na záchranu vo výške 100 miliónov libier (105 miliónov EUR), podmienky však neboli dohodnuté.

Chaos na letisku vo Frankfurte: príčinou sú pravdepodobne drony

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info