fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER ZAHRANIČIE

Tornáda v štáte Tennessee si vyžiadali 19 obetí, oneskorili sa voľby demokratov

Škody v Nashville. Foto: AP Photo/Mark Humphrey/ SITA

Tornáda, ktoré ráno zasiahli americký štát Tennessee, majú už devätnásť obetí. Informuje iDnes.Veľké škody sú hlásené z hlavného mesta Nashville. 

Silný vietor tu zrovnal zo zemou asi štyri desiatky budov a desiatky tisíc ľudí pripravil o dodávky elektriny. V Tennessee sa v utorok konajú primárne voľby amerických demokratov, kvôli tornádam sa na niektorých miestach volilo s oneskorením.

Poničené budovy a zranených hlási hlavne východné predmestie Nashvillu Mt. Juliet. „Sú tu plynové potrubia, z ktorých uniká plyn, strhnuté elektrické vedenie a ku zraneným sú privolávaní záchranári,“ uviedlo miestne oddelenie polície.

OĽaNO aj Smer-SD zarobia na voľbách cez 20 miliónov eur

„Pokračujeme v pátraní po zranených,“ dodali podľa agentúry Reuters policajti. Zasiahnuté je aj centrum mesta, kde víchor vyrazil okná historického kostola.

Guvernér Bill Lee povedal, že niekoľko ľudí je stále nezvestných. „Máme hlásené obete po celom štáte,“ dodal. Štátnym zamestnancom, ktorí nie sú na svojich postoch potrební, odporučil zostať doma, kým z vrtuľníka nezhodnotia škody.

Tornáda, ktoré zasiahli Tennessee, boli súčasťou búrok, ktoré sa prehnali východom USA od Alabamy na juhu až po Pensylvániu na severe. Silne prší v dvoch zo štrnástich štátov, ktorých sa týkajú dnešné primárky.

Dvaja z najbohatších ľudí v USA si chcú kúpiť aj prezidentské voľby 2020 (Vladimír Prochvatilov)

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info