fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

B.Kollár: Sme rodina by mohlo dostať rezort obrany, dopravy a post vicepremiéra

Predseda hnutia Sme rodina Boris Kollár počas brífingu po jeho prijatí prezidentkou SR v Prezidentskom paláci. Bratislava, 3. marec 2020. Foto: SITA/Branislav Bibel

Kollár tiež povedal, že Sme rodina nemá v pláne obsadiť ministerstvo životného prostredia.

Hnutie Sme rodina by mohlo v novej vláde obsadiť ministerstvá obrany, dopravy a post vicepremiéra. Na ministra obrany by nominovalo Milana Krajniaka, rezortu dopravy by mohol šéfovať Štefan Holý.

Meno prípadného vicepremiéra líder hnutia Boris Kollár nekonkretizoval. Uviedol to po stretnutí s prezidentkou Zuzanou Čaputovou, ktorej meno možného nástupcu doterajšieho vicepremiéra Richarda Rašiho (Smer-SD) prezradil.

Podľa Matoviča má strana Za ľudí pred vstupom do koalície isté obavy

Kollár zároveň dodal, že považuje za kľúčové, aby strany plnili svoje predvolebné sľuby. Trvá na tom, že výstavba nájomných bytov je na Slovensku realizovateľná. Zároveň vyhlásil v reakcii na slová predsedu Za ľudí Andreja Kisku, že morálny kredit má.

V súvislosti s pochybnosťami Kisku o vstupe Sme rodina do vlády Kollár povedal, že nechce eskalovať napätie. „Ľudia dali spoločenskú objednávku hnutiu Sme rodina, OĽaNO, SaS, Za ľudí,“ reagoval Kollár s tým, že ľudia nechcú počuť špekulácie, ako nejsť do vlády. „Dostali sme objednávku od ľudí na zmenu,“ doplnil.

Lídrovi víťazného hnutia OĽaNO Igorovi Matovičovi Kollár odkázal, že môže počítať so 17 poslancami za Sme rodina. Kollár sa podľa svojich slov nechystá obsadiť funkciu v exekutíve, jeho strana chce post predsedu parlamentu. Šéf Sme rodina nemá problém ani s tým, aby každý nominant na ministra predostrel výpis z registra trestov.

Kollár tiež povedal, že Sme rodina nemá v pláne obsadiť ministerstvo životného prostredia.

OĽaNO aj Smer-SD zarobia na voľbách cez 20 miliónov eur

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info