fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Vodca náboženskej sekty v Južnej Kórei sa ospravedlňuje za šírenie vírusu

Ilustračné foto / Facebook

Vodca cirkevnej sekty, ktorá bola v centre vypuknutia koronavírusu v Južnej Kórei, sa ospravedlnil národu za šírenie koronavírusu, informuje BBC.

Lee Man-hee, vodca sekty Shincheonji, si na tlačovej konferencii kľakol na kolená, aby prejavil svoju ľútosť. Asi 60% z viac ako 4000 potvrdených prípadov krajiny sú členovia sekty. V pondelok Južná Kórea oznámila 476 nových prípadov, čím sa celkový počet zvýšil na 4 212. V krajine je nahlásených 26 úmrtí.

Prokurátori boli požiadaní, aby vyšetrili Leeho v súvislosti s obvineniami z hrubej nedbanlivosti voči opatreniam na zastavenie šírenia vírusu. „Aj keď to nebolo úmyselne, veľa ľudí sa kvôli nám nakazilo,“ uviedol 88-ročný vodca. „Vyvinuli sme maximálne úsilie, ale nedokázali sme tomu zabrániť,“ dodal.

Z potvrdených prípadov nákazy pochádza 3 081 z južného mesta Daegu a 73% z týchto prípadov sa spája s bohoslužbami sekty Shincheonji. V hlavnom meste Soul starosta vyzval 10 miliónov obyvateľov mesta, aby pracovali z domu a vyhýbali sa verejnosti.

Pri útoku tureckých dronov prišlo o život 19 sýrskych vojakov

Členovia okrajovej kresťanskej skupiny sa domnievajú, že sa navzájom nakazili a následne cestovali po krajine, kde vykonávali bohoslužby, čím nakazili mnoho veriacich.

Sekta z počiatku odmietala nahlásiť mená členov, čím vyšetrovateľom sťažovala prácu. Hovorca sekty Kim Shin-chang však neskôr vyhlásil, že už poskytli zoznam mien príslušným úradom. „Obávali sme sa o zverejnenie týchto informácií z dôvodu bezpečnosti našich členov,“ uviedol Kim.

Chrám Shincheonji je označený ako kult v Južnej Kórei, ako aj v kresťanskej komunite, čo vedie k tomu, že skupina je často diskriminovaná, prenasledovaná alebo kritizovaná, dodal Kim.

Severná Kórea vystrelila dve rakety smerom k Japonskému moru, uviedla juhokórejská armáda

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info