fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER ZAHRANIČIE

Riziko šírenia koronavírusu v EÚ vzrástlo z mierneho na vysoké

tasr

Prvý prípad koronavírusu Sars-CoV-2 potvrdili v pondelok v Portugalsku.

Riziko šírenia koronavírusu medzi obyvateľmi EÚ vzrástlo z mierneho na vysoké, informovala predsedníčka Eu’pskej komisie Ursula von der Leyen. Zvýšenie rizikového stupňa iniciovalo Európske stredisko pre prevenciu a kontrolu chorôb (ECDC). „ECDC uviedlo, že úroveň rizika pre ľudí v Európskej únii sa zvýšila z mierneho na vysoké. Inými slovami, vírus sa naďalej šíri,“ povedala U. von der Leyen.

Belgická federálna ministerka zdravotníctva Maggie De Blocková v pondelok potvrdila, že v krajine je šesť nových potvrdených prípadov koronavírusu SARS-CoV-2. Celkovo je doteraz v Belgicku známych osem pacientov s výskytom tejto choroby.

Prvý prípad koronavírusu Sars-CoV-2 potvrdili v pondelok v Portugalsku. Pozitívne testovaný bol 60-ročný lekár v meste Porto na severe krajiny, informovala ministerka zdravotníctva Marta Temidová, píše agentúra DPA.

Wuhan uzavrie provizórnu nemocnicu. Nové prípady koronavírusu v Číne prudko klesajú

Pacient sa podľa slov ministerky pravdepodobne nakazil počas pobytu na severe Talianska. Od nedele večera sa nachádza v miestnej nemocnici a jeho stav je stabilizovaný.

Podozrenia na infikovanie koronavírusom sa objavilo aj v prípade 33-ročného muža, takisto z Porta, dodala ministerka. Ten v nedávnej dobe navštívil Španielsko, kde počet nakazených v pondelok dosiahol číslo 110.

Bezpečnostná rada Českej republiky pre obavy zo šírenia koronavírusu rozhodla v pondelok o pozastavení letov zo severotalianskych miest Miláno, Benátky a Bologna, ako aj letov z Južnej Kórey. Informoval o tom spravodajský portál Českej televízie.

Pri útoku tureckých dronov prišlo o život 19 sýrskych vojakov

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info