fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
BULVÁR DENNÝ VÝBER ZAHRANIČIE

Záporné postavy vo filmoch nesmú používat iPhone, píše sa v zmluve filmárov so spoločnosťou Apple

Slávny režisér Rian Johnson sa podelil o podmienky zmluvy s Applom, v ktorej sa v jednej časti uvádza, že záporné postavy nesmú využívať akékoľvek zariadenia od spoločnosti Apple. Píše CDR.

Reklama v televízii či priamo vo filme patrí do kinematografie už od samého začiatku. V dnešnej dobe nám teda ani nepríde nijako zaujímavé či zvláštne, keď vidíme v našom obľúbenom filme nejakého z hercov používať reklamný predmet.

Je teda logické, že žiadna spoločnosť nechce mať svoje produkty asociované s negatívnymi postavami, to isté však platí aj o filmovom svete. Spoločnosť Apple je práve na tento svoj zovňajšok obzvlášť háklivá. Konkrétny prípad môže demonštrovať režisér Rian Johnson, ktorý má na svojom konte napríklad Star Wars: Posledný Jedi.

V jeho zmluve o využívaní produktov vraj stoja prísne ustanovenia: „Apple … ten vám síce umožní používať iPhone vo filmoch, ale ak niekedy sledujete film, všimnite si, že žiadny zo záporných hrdinov nikdy nepoužíva iPhone … Čo pre diváka môže byť kľúčové, pokiaľ nemá poznať pohnútky niektorej postavy. Každý filmár, ktorý zrovna zakrýva identitu záporáka, ma teraz bude chcieť zabiť. „

Apple sa skrátka snaží, ako každá spoločnosť, dbať na svojej dobrej povesti a nechce byť jednoducho spájaný s ničím záporným. Nebolo tomu tak odjakživa, pretože ak zaspomíname pár rokov naspäť do roku 2013 a konkrétne na snímku „Domček z kariet,“ dozvieme sa, že postava Franka Underwooda je vybavená radom zariadení od Applu, pritom o kladnú postavu nejde.

Spielberg sa vzdal režírovania piateho Indianu Jonesa

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info