fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Kostoly v Južnej Kórei zastavujú bohoslužby

Ilustračné foto / Facebook

Rímskokatolícke cirkvi zostali v nedeľu v Južnej Kórei zatvorené, pretože úradníci zápasia s vypuknutím koronavírusu, čo viedlo k zrušeniu mnohých verejných zhromaždení. Informuje BBC.

Katolícka cirkev má v krajine odhadovaných 5,8 milióna členov. Hlavné protestantské skupiny zastavili nedeľné služby a všetky budhistické udalosti boli taktiež zrušené. Južná Kórea bojuje s najhoršou epidémiou koronavírusu okrem Číny s doteraz 3 376 prípadmi a 18 úmrtiami.

Náboženstvo je veľmi dôležitou súčasťou tejto krajiny. Úrady tvrdia, že členovia okrajovej kresťanskej skupiny Shincheonji sa minulý mesiac vzájomne nakazili v južnom meste Daegu. Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie sa vo viac ako 50 krajinách potvrdilo 85 403 prípadov nového koronavírusu.

Celosvetový počet obetí je viac ako 2 900. Prevažná väčšina infekcií a úmrtí je v Číne. V nedeľu zaznamenali aj Austrália a Thajsko prvé úmrtia na vírus Covid-19. 78-ročný Austrálčan zomrel minulý mesiac po nakazení na výletnej lodi Diamond Princess v Japonsku. Thajsko, ktoré malo 42 prípadov vírusu, uviedlo, že 35-ročný muž, ktorý zomrel, trpel aj horúčkou dengue.

Amazon údajne odstraňuje predražený tovar a falošné lieky proti koronavírusu

Rímskokatolícka cirkev, jedna z hlavných náboženských komunít v krajine do 7. marca pozastavila omše vo všetkých svojich 1 734 farnostiach. Cirkev nikdy nepristúpila k takému kroku za 236 rokov prítomnosti v Južnej Kórei.

Budhistické organizácie v krajine zrušili udalosti začiatkom tohto týždňa a hlavné protestantské cirkvi organizujú nedeľné služby online. V hlavnom meste Soul boli veriaci odvrátení od kostola Yoido Full Gospel Church, ktorý zverejnil kázeň pre svojich 560 000 stúpencov na YouTube.

Juhokórejská vláda obmedzila verejné udalosti v snahe zabrániť šíreniu vírusu. Skupina K-pop BTS zrušila pripravovanú koncertnú sériu v Soule.

Britský predseda vlády Boris Johnson a Carrie Symondsová sa zasnúbili a čakajú dieťa!

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info