fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Katar potvrdil prvý prípad nákazy novým koronavírusom

Ilustračné foto / Pixabay

Katar potvrdil prvý prípad nákazy novým druhom koronavírusu v krajine, oznámili v sobotu štátne médiá. Testy ochorenie preukázali u 36-ročnej Katarčanky, ktorú evakuovali do metropoly Dauha z Iránu, informuje agentúra AFP.

Katar vo štvrtok prepravil späť do vlasti viacerých svojich občanov z Iránu, v ktorom zaznamenali najvyšší počet úmrtí mimo Číny, a umiestnil ich do 14-dňovej karantény, oznámila vláda tejto krajiny v oblasti Perzského zálivu.

Ministerstvo zdravotníctva uviedlo, že infikovanú pacientku prijali do nemocnice. „Očakávalo sa to vzhľadom na šírenie tohto vírusu po regióne a iných krajinách,“ uviedlo ministerstvo vo vyhlásení prevzatom štátnou tlačovou agentúrou QNA.

Americké vojenské základne v Južnej Kórei boli uzatvorené, aby sa zabránilo šíreniu nového koronavírusu

V katarskej metropole Dauha v sobotu podpíšu USA a afganské militantné hnutie Taliban mierovú dohodu zameranú na ukončenie 18-ročnej vojny v Afganistane, ktorá umožní stiahnutie amerických vojakov zo stredoázijskej krajiny výmenou za bezpečnostné záruky.

Irán v sobotu hlásil deväť ďalších úmrtí na nový koronavírus a 205 nových prípadov nákazy za uplynulých 24 hodín, čím sa celková bilancia v islamskej republike zvýšila na 43 mŕtvych a 593 infikovaných.

Krajiny Perzského zálivu oznámili celý rad opatrení na prerušenie spojení s Iránom, aby zabránili šíreniu koronavírusu po tom, ako sa objavili prípady nákazy medzi ľuďmi vracajúcimi sa z pútí do islamskej

Dokonca ani NATO nie je ochotné vmiešať sa do tureckého neporiadku v Idlibe (Scott Ritter)

Saudská Arábia v piatok zakázala občanom šiestich členských štátov Rady pre spoluprácu v Perzskom zálive (GCC), ku ktorým patrí aj Katar, vstup do dvoch najposvätnejších miest islamu – Mekky a Mediny.

Z krajín Perzského zálivu evidujú dosiaľ tiež 45 prípadov nákazy v Kuvajte, 38 v Bahrajne, 21 v Spojených arabských emirátoch (SAE) a šesť v Ománe. SAR v sobotu oznámili, že pozastavili prevádzku materských škôl a obmedzili aktivity v iných školách.

„Bojovali sme s Ruskom 16-krát a budeme s ním bojovať opäť,“ varuje Erdoganov poradca

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info