fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Bratislavčania môžu počas volieb podpísať petíciu proti hazardu v hlavnom meste

TASR

Bratislavčania môžu počas sobotňajších volieb do Národnej rady SR podpísať aj petíciu za zákaz hazardu v hlavnom meste. Podpisy budú zbierať stovky dobrovoľníkov v čase od 8:00 do 22:00 pred budovami s volebnými miestnosťami.

„Hlavné mesto, ako aj viaceré mestské časti a poslanci mestského zastupiteľstva, túto iniciatívu od Zastavme hazard podporujú, a v prípade, že bude mať petícia dostatok podpisov, vyhovejú jej,“ informoval hovorca bratislavského magistrátu Peter Bubla.

Prijatie zákazu hazardných hier má pre hlavné mesto znamenať výpadok približne 2,5 milióna eur v mestskej kase. Tento výpadok však nebude okamžitý, ale postupný, tak ako bude končiť platnosť udeleným licenciám.

Znížený príjem predstavuje 0,8 percenta bežných príjmov mesta a je možné ho nahradiť napríklad efektívnejším vymáhaním pohľadávok. „Určite to nie je dôvod na zvyšovanie daní pre ľudí. Tí sa preto nemusia preto, že by k takémuto scenáru mohlo dôjsť,“ povedal Bubla.

Prvý prípad nákazy koronavírusom oznámila Litva

Po legislatívnej zmene stačí pod petíciu vyzbierať najmenej 15 percent podpisov obyvateľov hlavného mesta. V minulosti bol zákonný limit 30 percent. Následne petíciu predložia na zasadnutie mestského zastupiteľstva, kde budú o nej hlasovať poslanci mestského zastupiteľstva.

V prípade, že získa potrebný počet hlasov, pripraví hlavné mesto všeobecne záväzné nariadenie o zákaze umiestnenia herní v zákonom stanovených budovách vrátane kasín. Vydané licencie na prevádzkovanie hazardných hier zaniknú uplynutím ich platnosti.

„Ste skutočný?“ Pýtal sa moderátor Putina, ktorý odmieta dvojníka

Postoj k hazardu vyjadrili Bratislavčania už v minulosti viac ako 136-tisíc podpismi pod petíciu za zákaz hazardu. „Vedenie hlavného mesto to berie ako jasný signál, a preto bude aj naďalej podnikať kroky za zastavenie hazardu v Bratislave,“ uviedol Bubla.

Hlavné mesto dodáva, že počas volieb zabezpečí mestská polícia hlavného mesta okrem bežného výkonu služby aj monitorovaciu činnosť s osobitným zameraním na lokality, v ktorých sú situované objekty s volebnými miestnosťami. Zároveň sú mestskí policajti pripravení v prípade potreby okamžite poskytnúť štátnej polícii potrebnú spoluprácu.

Spáľme a utopme ju, mal písať Johnny Depp o svojej exmanželke

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info