fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Spolu 113 slovenských vzoriek s podozrením na koronavírus bolo negatívnych

FOTO TASR

Nepotvrdil sa ani prípad v Michalovciach.

Celkovo 113 vzoriek vyšetrených na ochorenie COVID-19, teda nový koronavírus, malo negatívny výsledok. TASR o tom informovalo Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR, pričom doplnilo, že vo štvrtok boli známe výsledky 22 vzoriek takisto s negatívnym výsledkom. Nepotvrdil sa ani prípad v Michalovciach.

Rezort zdravotníctva v spolupráci s Úradom verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR pripomína, že situáciu pedantne sleduje a problematiku rieši. Pripravenosť Slovenska na nový koronavírus bola témou štvrtkovej Bezpečnostnej rady SR.

„Bude zriadený trvalý krízový štáb pre zvládnutie možnej epidémie koronavírusu“, vyhlásil Pellegrini

K dispozícii sú aj nepretržité call centrá vo všetkých regiónoch Slovenska. Odborníci na telefonických linkách poskytujú informácie k aktuálnej situácii týkajúcej sa výskytu nového koronavírusu či odporúčania pre osoby, ktoré sa nachádzajú v oblastiach, respektíve sa vrátili z krajín, v ktorých sa výskyt nového koronavírusu potvrdil.

Aktuálne v rámci call centra funguje deväť telefonických liniek, ktoré sú prístupné pre verejnosť 24 hodín sedem dní v týždni. Rovnako je k dispozícii e-mailová adresa [email protected]

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info