fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Obžalovaní v kauze zmenky podľa advokáta Paru určite podajú odvolanie

TASR

Obžalovaní v kauze falšovania miliónových zmeniek Marian K. a Pavol R. určite podajú odvolanie voči dnešnému odsudzujúcemu rozsudku Špecializovaného trestného súdu v Pezinku. Pre médiá to uviedol ich advokát Marek Para.

„Odvolanie určite podáme, tak do konania, ako aj do všetkých výrokov,“ povedal Para s tým, že rozhodnutím súdu sa potvrdil predpoklad obhajoby, podľa ktorého súd zhodnotil niektoré skutočnosti subjektívne. „Klienti od začiatku popierali vinu a z môjho pohľadu predložili aj dostatok dôkazov,“ uviedol.

Prokurátor Ján Šanta pre médiá povedal, že vzhľadom na to, že jeden z obžalovaných je v tomto prípade väzobne stíhaný, predpokladá vytýčenie odvolacieho konania na prelome leta a jesene tohto roku.

KAUZA: Súd uznal Mariana K. a Pavla R. vinnými v kauze falšovania zmeniek

V kauze falšovania miliónových zmeniek dnes senát Špecializovaného trestného súdu v Pezinku uznal podnikateľa Mariana K. a exriaditeľa TV Markíza Pavla R. za vinných. Zároveň im obom vymeral tresty vo výške 19 rokov väzenia. Marian K. má tiež zaplatiť pokutu 10 000 eur.

Súd tak uznal argumenty obžaloby, že zmenky v hodnote 69 miliónov eur, ktorých vyplatenia sa v občianskoprávnom konaní na súde domáhal Marian K. voči Pavlovi R. a spoločnosti Markíza Slovakia nepochádzajú z roku 2000, ako tvrdili obžalovaní. Tí si verdikt nevypočuli, keďže po svojich záverečných vyjadreniach požiadali súd o konanie v neprítomnosti.

Mali by sme sa pripraviť na možný výskyt koronavírusu aj u nás, upozorňuje hlavný hygienik

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info