fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Facebook zakázal zavádzajúce reklamy súvisiace s koronavírusom

TASR

Sociálna sieť Facebook zakázala reklamy, ktoré obsahujú falošné tvrdenia o produktoch súvisiacich s novým koronavírusom.

Zákaz sa týka reklám na produkty, ktoré naznačujú obmedzenú ponuku s cieľom vytvoriť „pocit nutnosti“ prostredníctvom zmienky koronavírusu, a aj reklám zaručujúcich vyliečenie alebo prevenciu pred ním.

Povolené nie sú napríklad reklamy na rúška na tvár, ktoré tvrdia, že stopercentne zaručujú prevenciu pred šírením koronavírusu, uviedol v stredu Facebook. Zákaz platí od tohto týždňa.

Koronavírus by bez kontroly mohol infikovať až 60 percent svetovej populácie

Facebook už skôr zakázal reklamy a bežné neplatené príspevky o koronavíruse, ktoré ponúkajú falošné spôsoby liečby, ako je napríklad pitie bielidla, šíria konšpiračné teórie alebo odrádzajú ľudí od toho, aby vyhľadali lekársku pomoc.

Nové opatrenie prišlo v čase, keď Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) oznámila, že počet nových prípadov mimo územia Číny v utorok po prvý raz presiahol počet nových prípadov v krajine. Celosvetovo sa novým koronavírusom nakazilo viac ako 82-tisíc ľudí v približne 40 krajinách. Na ochorenie COVID-19, ktoré vírus spôsobuje, zomrelo vyše 2 800 ľudí.

Michalovská nemocnica prijala pacienta s podozrením na koronavírus

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info