fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
KRIMI SLOVENSKO

Polícia zadržala Michalovčana s takmer 90 gramami pervitínu

TASR

Výsledkom pondelňajšej (24.2.) policajnej akcie michalovských kriminalistov bolo zadržanie 29-ročného Michalovčana, u ktorého polícia zaistila spolu takmer 90 gramov bielej kryštalickej látky. Ako informovala košická krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová, v prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na desať až 15 rokov.

„Michalovčana kriminalisti prekvapili pred jedným z michalovských obytných domov, kde ho vyzvali, aby vydal veci pochádzajúce z trestnej činnosti,“ opísala Ivanová s tým, že mladík policajtom vydal igelitové vrecúško s obsahom 57,8 gramu bielej kryštalickej látky. Podľa predbežného vyjadrenia kriminalisticko-expertízneho ústavu išlo o metamfetamín s prímesou metylsulfonylmetánu v hodnote takmer 2900 eur. Ako doplnila, z uvedeného množstva by bolo možné vyrobiť minimálne 346 bežných jednorazových dávok drogy.

Prídavky na deti súčasní poslanci nezvýšia, parlament nebol uznášaniaschopný

Pri následnej domovej prehliadke muž dobrovoľne vydal ďalšie dve vrecúška s obsahom neznámej látky s hmotnosťou približne 31 gramov, ktoré boli taktiež zaslané na kriminalisticko-expertízne skúmanie. Polícia tiež v byte zaistila ďalšie komponenty súvisiace s drogovou trestnou činnosťou.

„Vzhľadom na množstvo drog, ktoré bolo zaistené, prípad na ďalšiu realizáciu prevzal odbor kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach,“ dodala Ivanová s tým, že krajský vyšetrovateľ obvinil Michalovčana zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi, a zároveň spracoval podnet na jeho väzobné stíhanie.

V Rakúsku zomrela Talianka, lekár nevylúčil nákazu koronavírusom

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info