fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Z volebného boja vypadlo podľa Ministerstva vnútra 15 kandidátov a jedna strana

TASR

Z volebného boja o kreslo poslanca v Národnej rade (NR) SR vypadlo 15 kandidátov a jedna strana stiahla celú svoju kandidátnu listinu. Vyplýva to z informácií na webe Ministerstva vnútra (MV) SR.

Najviac ľudí, päť, opustilo kandidačnú listinu strany Slovenská liga. Ide o Renátu Knezović, Zuzanu Čičovú, Alexandra Koreňa, Janu Bédiovú a Petra Lahitu. Z kandidátky strany Vlasť odstúpili traja uchádzači – Jozef Škultéty, Natália Balanová a Roman Hudok. Z tejto strany zároveň odvolali dvoch kandidátov, a to Ivana Hriczka a Olivera Petríka, uviedla pre TASR Silvia Keratová z tlačového odboru Kancelárie ministra vnútra.

Z kandidátky koalície Progresívne Slovensko (PS)-Spolu odstúpil Erik Radačovský a Milan Ftorek. Súčasný nezaradený poslanec NR SR Jakub Nedoba odstúpil z kandidátky Demokratickej strany.

Koalícia zabudla, že 13.dôchodky presadzoval ako prvý Boris Kollár

Strana Kotlebovci – ĽSNS odvolala zo svojej kandidátky Mareka Beláka a SNS Jána Krišandu. Strana Hlas pravice stiahla celú svoju kandidátnu listinu v prospech strany SaS.

Údaje o odstúpených kandidátoch na kandidátnej listine ostávajú, ale pri udeľovaní mandátov sa nich neprihliada. Štátna volebná komisia má zabezpečiť, aby sa zoznam týchto ľudí zverejnil vo volebných miestnostiach.

Kandidáti sa môžu vzdať kandidatúry alebo môžu byť odvolaní najneskôr 48 hodín pred začatím sa volieb. Odstupovať teda môžu do štvrtka (27. 2.) do 7.00 h. Okrem jednotlivých kandidátov môže strana do 27. februára vziať späť aj celú svoju kandidátnu listinu.

Parlamentné voľby sa budú konať 29. februára, stáť budú viac ako 12,6 milióna eur. V ére samostatného Slovenska pôjde o ôsme parlamentné voľby v poradí. Na Slovensku sú viac ako štyri milióny oprávnených voličov.

Vyšetrovateľ zastavil trestné stíhanie v kauze Dankovej rigoróznej práce

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info