fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

SR je súčasťou EÚ, ale má vlastný pohľad na vzťahy s Ruskom, povedal v Moskve Pellegrini

Na snímke vľavo predseda vlády Ruskej federácie Michail Mišustin a vpravo predseda vlády SR Peter Pellegrini počas spoločného rokovania na Úrade vlády Ruska v Moskve 26. februára 2020. FOTO TASR - Jakub Kotian

Pellegrini je prvým európskym lídrom, ktorého Mišustin prijal od svojho nástupu do funkcie v polovici januára.

Slovensko je súčasťou Európskej únie a vníma komplikácie vývoja vzťahov medzi samotnou EÚ a Ruskou federáciou, avšak Slovensko má aj svoj vlastný pohľad, ako majú vyzerať vzťahy s Ruskom vrátane sankcií, a tento pohľad jasne prezentuje. Uviedol to slovenský premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) na úvod stredajšieho rokovania so svojím ruským partnerom Michailom Mišustinom v Moskve.

Dialóg a spolupráca sú podľa Pellegriniho jedinou cestou, ako pokračovať vo vzájomných vzťahoch. Ako zdôraznil, Slovensko patrí medzi krajiny, ktoré sa vyslovujú proti budovaniu bariér a „neustálemu narábaniu so sankciami“.

Kampaň Smeru-SD vyzerá na úplný prepadák

„Dialógom dosiahneme určite viac ako nejakými tvrdými postojmi jednej alebo druhej strany,“ povedal Pellegrini. Na rokovaní tiež ocenil hospodársku spoluprácu oboch krajín, ktorá naberá „stále lepší a pozitívnejší trend“.

Pellegrini je prvým európskym lídrom, ktorého Mišustin prijal od svojho nástupu do funkcie v polovici januára. Slovenského premiéra sprevádza v Rusku aj minister hospodárstva Peter Žiga (Smer-SD).
Pellegrini navštívil Rusko aj vlani v júni, prijal ho ruský prezident Vladimir Putin a tiež vtedajší premiér Dmitrij Medvedev.

S ruskými predstaviteľmi vtedy Pellegrini rokoval o dodávkach energetických surovín, predovšetkým zemného plynu a jadrového paliva, o priemyselnej spolupráci či projekte vybudovania širokorozchodnej železnice z východu Slovenska do Viedne.

Včerajšok bol ďalšou ranou pre politickú kultúru na Slovensku. Poslanci netušia, čo ich voliči chcú

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info