fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

4 tínedžeri boli zatknutí potom, čo na Floride podpálili historickú vlakovú stanicu (VIDEO+FOTO)

Facebook

Štyria tínedžeri boli zatknutí potom, čo založili masívny požiar, ktorý zničil takmer 100 rokov starú železničnú stanicu na Floride. Informuje portál CNN.

Stanica Seaboard Air Line bola postavená v roku 1927 a bola používaná až do roku 1991. V roku 1986 ju zaradili do Národného registra historických miest.

Nemenovaný svedok zatelefonoval na tiesňovú linku, pričom nahlásil, že z vlakovej stanice vychádza silný dym a tiež uviedol, že videl, ako z budovy utekajú štyria tínedžeri.

„Bol to dosť veľký požiar,“ vyhlásila hovorkyňa hasičov Dani Moschellová, pričom dodala, že „to trvalo nejakú dobu, kým ho hasiči dostali pod kontrolu.“

Na miesto činu bolo privolaných približne 30 hasičských a záchranných jednotiek. Jeden hasič utrpel popáleniny na ušiach a krku a bol prevezený do nemocnice. Zranený hasič je už prepustený a zotavuje sa doma.

Detektívi policajného oddelenia Delray Beach získali kamerové zábery z blízkej firmy, na ktorých bolo možné spozorovať chlapcov, ako utekajú z historickej stanice. Dôstojníci dokázali identifikovať a následne nájsť všetkých štyroch dospievajúcich na blízkej strednej škole, kde študujú.

Dospievajúci boli prepravení do hodnotiaceho centra pre mladistvých a podľa DBFR budú obvinení z vlámania a podpaľačstva.

Pri násilných demonštráciách v Indii zomrelo už 20 ľudí. Polícia začala používať drony na identifikáciu páchateľov (VIDEO+FOTO)

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info