fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER ZAHRANIČIE

Trumpova návšteva v Indii spôsobila násilne protesty, ktoré si vyžiadali 7 mŕtvych a viac ako 100 zranených

Ilustračné foto / Facebook
Počas násilných protestov v mestách Indie zahynul policajný dôstojník a ďalších šesť osôb, keď prívrženci a odporcovia nového zákona o občianstve vrhali na seba kamene.

 

RT uvádza, že k intenzívnym zrážkam prišlo, keď americký prezident Donald Trump, ktorý sa v Ahmedabáde stretol s bohatým privítaním, prišiel do mesta v pondelok večer ako súčasť svojej 36-hodinovej návštevy Indie. Násilie protestujúcich občanov spôsobilo vážne zranenia viac ako 100 ľuďom.

Dôstojník, 42-ročný Ratan Lal, podľahol zraneniam, keď ho zasiahli kamene počas protestu v Gokalpuri. Verí sa, že ostatní zabití boli demonštranti. Podľa miestnych médií, dve obete sa ešte musia identifikovať.

V snahe ukončiť konflikty a rozptýliť demonštrantov v pondelok polícia vyhodila do davu slzný plyn a vykonala niekoľko protiútokov v okresoch Jaffrabad, Maujpur, Chandbagh, Khureji Khas a Bhajanpura. Kým nepokoje dočasne zmizli cez noc, polícia naďalej hliadkovala ulicami.

V utorok ráno dostali hlásenie o ďalších protestoch, v ktorých sa ohadzujú kameňmi medzi skupinami demonštrantov.

Polícia tiež prijala opatrenia v Bombaji uprostred nepokojov a zakázala všetky verejné protesty v meste mimo vyhradenej oblasti na športových ihriskách Azad Maidan, informovala agentúra ANI.

Izraelský premiér sa vyhráža Gaze „plnohodnotnou“ vojnou!

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info