fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
VÝBER SPRÁV ZAHRANIČIE

Pasažier na linke spoločnosti Air Canada pozitívne testovaný na koronavírus

Lietadlá patriace spoločnosti Air Canada na medzinárodnom letisku vo Vancouveri v Richmonde, v Kanade, 13. marca 2019. (Zdroj: Xinhua / Liang Sen)

Spoločnosť Air Canada v nedeľu oznámila, že jedena cestujúca na jednom zo svojich letov z Montrealu do Vancouveru 14. februára mala pozitívne testy na vírus COVID-19 ( koronavírus ).

Centrum pre kontrolu chorôb Britskej Kolumbie sa teraz snaží skontaktovať cestujúcich tohto letu a informovať ich o tomto fakte.

Letecká spoločnosť uviedla, že ju informovali zdravotnícke orgány v sobotu. „Air Canada spolupracuje s orgánmi verejného zdravotníctva a podnikla všetky odporúčané opatrenia,“ uviedla v nedeľu hovorkyňa leteckej spoločnosti., píše xinhuanet.com Zatiaľ nie je jasné, či je cestujúca jedným zo šiestich nových prípadov koronavírusu, ktoré už boli oznámené v provincii Britská Kolumbia.

Stránka montreal.ctvnews.ca prichádza s informáciou, že po príchode do Vancouveru mala žena mierne príznaky a bola testovaná na vírus v nemocnici. Odvtedy sa mohla vrátiť domov, ale musí zostať v izolácii.

Air Canada spolupracuje s orgánmi verejného zdravotníctva a prijala všetky odporúčané opatrenia,“ napísala v e-maile hovorkyňa Air Canada pre vzťahy s médiami Pascale Dery. Zamestnanci spoločnosti Air Canada boli o incidente informovaní v internom dokumemte zaslanom zamestnancom v sobotu. V dokumente sa uvádza, že cestujúci cestoval z Iránu do Vancouveru cez Montreal. V dokumente sa ďalej uvádza, že riziko prenosu koronavírusu sa považuje za nízke a členovia posádky letu nemusia byť v karanténe, ale odporúča sa im „monitorovať sa počas 14 dní … a oznámiť akékoľvek príznaky miestnym odborníkov v oblasti verejného zdravia…

Členovia posádky sa môžu rozhodnúť nezúčastniť sa lietania počas nasledujúcich 14 dní, ak sa tak rozhodnú.

Čínske mesto používa na prevenciu epidémie 5G robota

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info