fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
BULVÁR ZAHRANIČIE

Čínske mesto používa na prevenciu epidémie 5G robota

5G robot je zamestnaný v Suzhou v provincii Ťiang-su, aby pomohol kontrolovať šírenie nového koronavírusu. [Zdroj: kuaibao.com]

V meste Suzhou v čínskej provincii Ťiang-su sa používa inteligentný robot, ktorý využíva technológiu 5G a tepelné zobrazovanie, aby pomohol kontrolovať šírenie nového koronavírusu.

Čínsky internetový denník chinaplus.cri.cn priniesol správu o tom, že mobilný robot vybavený funkciami, ako je rozpoznávanie tváre a meranie teploty, môže podľa vývojára sledovať súčasne 32 cieľov počas hliadkovania. Robota, ktorý má v sebe množstvo technológií vrátane technológie 5G, cloud computingu a inteligentného videnia, spoločne spúšťa Inštitút pre výskum inovácií v Suzhou na Nanjing University, China Telecom Suzhou a Smart Origin Robotics (Suzhou) Co. „Okrem merania teploty môže robot zistiť, či má osoba počas epidémie na sebe ochrannú masku. A ak nie, dá jej ústne varovanie,“ uviedla vedkyňa ústavu Chen Jie.

Podľa Xue Hua, zakladateľa spoločnosti Smart Origin, môže byť robot nasadený na preplnených miestach, ako sú napríklad administratívne haly a verejné dopravné prostriedky, aby pomohol pri prevencii a kontrole epidémie.

Vrah na hliadke: čínska robotická loď

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info