fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Volko si vybojoval štvrtý titul na šesťdesiatke, pomohol k zlatu aj štafete svojho klubu na 4 x 200 m

TASR

 Šprintér Ján Volko si necelých 19 hodín po slovenskom rekorde 6,55 s v behu na 60 m na piatkovom mítingu v Madride jasne vybojoval v bratislavskej hale Elán v sobotu popoludní štvrtý domáci halový titul za 6,71 sekundy pred Šimonom Bujnom (6,79) a Jakubom Bendom (6,84), synom svojej trénerky Nade Bendovej. Volko potom na záverečnom štvrtom úseku prispel aj k zlatu kvarteta Našej atletiky Bratislava v štafete na 4 x 200 m.

Víťazka šesťdesiatky žien Monika Weigertová utvorila slovenský výkon roka 7,43 a o dve stotinky si zlepšila aj osobný rekord. „Osobáky“ si zapísali aj ďalšie dve medailistky – Viktória Forster (7,59) a Daniela Ledecká (7,62). Stanislava Škvarková po dlhšej súťažnej pauze jasne vyhrala beh na 60 m prekážok za 8,17 sekundy (získala tretí titul) a potvrdila stabilne vysokú výkonnosť v aktuálnej halovej sezóne.

Tisícpäťstovku žien vyhrala v absolútnom osobnom rekorde 4:25,88 min Gabriela Gajanová, ktorá si netradičným štartom v hale spestrila zimnú prípravu. Zverenka Pavla Slouku dotiahla k limitu (4:28,00) na júlové juniorské MS v Nairobi Elenu Duškovú (4:27,97), bronz si vybojoval ďalší talent, 17-ročná Líza Hazuchová (4:30,41).

V diaľke žien zaznamenala víťazný hetrik viacbojárska špecialistka Lucia Vadlejch (622 cm), strieborná, ešte len 16-ročná, Renáta Vodnyánszká si utvorila osobný rekord 585 cm. Na 60 m prekážok zvíťazil bronzový z lanských juniorských ME na prekážkarskej štvorstovke Matej Baluch časom 8,18 sekundy o štyri stotinky pred obhajcom zlata Marcom Adrienom Drozdom (8,22), ktorý si o 0,03 s zlepšil osobné maximum.

Ronalda čaká 1000. zápas v kariére, najviac sa mu darilo proti FC Sevilla

Výsledky:

MUŽI
60 m: 1. Volko (Naša atletika Bratislava) 6,71, 2. Š. Bujna (Slávia UK Bratislava) 6,79, 3. J. Benda (Naša atletika) 6,84.
1500 m: 1. Mazúch (ŠK ŠOG Nitra) 4:04,38, 2. Jablokov 4:05,98, 3. P. Ďurica (obaja Slávia UK Bratislava) 4:07,64.
60 m prek.: 1. Baluch (AŠK Slávia Sp. Nová Ves) 8,18, 2. Drozda (Slávia UK) 8,22 (vo vloženom behu 8,17), 3. Š. Sedlák (ŠK Dukla o. z. B. Bystrica) 8,68 (vo vloženom behu 8,61).
Výška: 1. T. Zeman (AC Stavbár Nitra) 195, 2. Kalafus (Atletika Bratislava) 190, 3. Šoka (Slávia STU Bratislava) 190.
Diaľka: 1. R. Jelínek (Slávia TU Košice) 693, 2. Hlaváč (Akademik TU Košice) 650, 3. Straška (ŠK Dukla) 646.
4 x 200 m: 1. Naša atletika Bratislava (Federič, Haraslin, J. Benda, Volko ) 1:30,55, 2. Slávia STU Bratislava (Ďurdina, Kostolný, Bellus, Beladič) 1:32,32 – juniorský rekord SR, 3. Atletika Bratislava (Rigler, Cerula, Perrone, Mészáros) 1:32,55.
400 m – rozbehy (najlepšie časy): Dömötör (TJ Olympia Galanta) 49,46, Glodžák (ŠK Dukla) 50,56, Vojtáš (AK ZŤS Martin) 50,73.

ŽENY
60 m: 1. Weigertová (Slávia UK Bratislava) 7,43 – slovenský výkon roka, 2. Forster 7,59, 3. Ledecká (obe ŠK ŠOG Nitra) 7,62.
1500 m: 1. Gajanová (AK ZŤS Martin) 4:25,88 – slovenský výkon roka, 2. Dušková (ŠK Dukla) 4:27,97 – limit na MSJ, 3. Hazuchová (Zdravie v pohybe Lučatín) 4:30,41.
60 m prek.: 1. Škvarková 8,17, 2. Vadlejch (ŠK Dukla o. z. B. Bystrica) 8,54, 3. Takácsová (ŠK ŠOG Nitra) 8,76.
Výška: 1. T. Dunajská (ŠK Dukla) 173, 2. Bošková (Sparta Považská Bystrica) 169, 3. Butkovská (Slávia STU Bratislava) 165.
Diaľka: 1. Vadlejch (ŠK Dukla) 622, 2. Vodnyánszká (Megy Sport Dun. Streda) 585, 3. Mokrášová (AK Spartak Dubnica) 566.
4 x 200 m: 1. ŠK ŠOG Nitra „A“ (Kovačovicová, Takácsová, Forster, Ledecká) 1:41,04, 2. Naša atletika Bratislava (Čorejová, Strýčková, Ufnárová, Čederlová) 1:45,45, 3. ŠK ŠOG Nitra „B“ (Ištvánová, Kusyová, Luptáková, Húsková) 1:47,05
400 m – rozbehy (najlepšie časy): Malatincová (ŠK Dukla) 57,20, Cidoríková (Slávia STU Bratislava) 57,61, Švecová (ŠK ŠOG Nitra) 57,66.

Rooney odohral v Anglicku jubilejný zápas, brankára Rodáka prekonal efektným spôsobom

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info