fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER KAUZY SLOVENSKO VÝBER SPRÁV

Firma I. Štefunka z PS/Spolu dlhuje tisíce na poistnom

Podpredseda hnutia PS a šestka na spoločnej kandidátke PS/SPOLU. Foto: SITA/Alexandra Čunderlíková

Štefunko dáva od firmy ruky preč, vraj nemá na jej riadenie dosah.

Jedna z firiem, ktorej nepriamym akcionárom je podpredseda hnutia Progresívne Slovensko (PS) a šestka na spoločnej kandidátke PS/SPOLU Ivan Štefunko, má obrovské dlhy na poistnom. Ide o firmu Monogram Technologies. Informoval o tom portál pluska.sk.

Dlhy dosahujú vyše 230 tisíc EUR. Konkrétne má ísť o daňový nedoplatok viac ako 180-tisíc eur, dlh Sociálnej poisťovni vo výške viac ako 23-tisíc eur a nedoplatok takmer 20-tisíc na preddavku poistného Všeobecnej zdravotnej poisťovne.

„Ako menšinový akcionár nemám možnosť riadiť, realizovať alebo vetovať obchodné rozhodnutia materskej firmy Monogram Ventures, nieto ešte výkon akcionárskych práv v jej dcérskej spoločnosti Monogram Technologies,“ pocedal v tejto súvislosti pre Plus 1 Deň Štefunko.

Šéf policajných „kukláčov“ má blízko k Trubanovi: Tieňový minister vnútra Progresívcov je vraj klamár a intrigán!

 

Ivan Štefunko je štvrtinovým akcionárom spoločnosti Monogram Ventures – materskej firmy Monogram Technologies. Táto firma sa pritom nespomína v médiách po prvýkrát. Firma Monogram Technologies napríklad zarobila v spornom tendri pre Vysokú školu výtvarných umení.

Tender z roku 2012 bol v hodnote vyše pol milióna eur. Zaujímavé je, že sa do súťaže prihlásila len spomínaná firma. Jej ponuka bola o pár stoviek eur nižšia než predpokladaná hodnota zákazky.

Firma dodala univerzite nielen počítače so softvérom, ale aj špecializované stroje na tkanie a iné činnosti. Niektorý tovar bol oproti verejne dostupným cenám niekoľkonásobne predražený. Napríklad monitory HP, ktoré dodávala firma za takmer 1800 eur, boli oproti priemernej cene predražené až o 80 percent. Skener, ktorý dodával Monogram univerzite za štyri tisíc eur, bol predražený o štyridsať percent. Projektory boli predražené o takmer 30 percent.

Blokovanie parlamentu Beblavého kumpánmi je znásilňovaním demokracie

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info