fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
KRIMI VÝBER SPRÁV ZAHRANIČIE

Pracovníci uväznení v nelegálnej tabakovej továrni v Španielsku

Ilustračné foto / Pixabay

V Španielsku bola odhalená nelegálna podzemná továreň na výrobu cigariet, v ktorej našli šesť zahraničných pracovníkov lapajúcich po dychu predtým, ako sa ich podarilo zachrániť. Informuje portál BBC

Dvanásť britských občanov podozrivých z nelegálnej prevádzky tabakovej továrne bolo zatknutých. V bunkri, ktorý sa nachádzal pod konskými stajňami v meste Málaga na juhu Španielska sa údajne dalo vyrábať až 3 500 falšovaných cigariet za hodinu. Je to prvá továreň na falšovanie cigariet, ktorá sa nachádzala v rámci Európskej únie, uviedol Europol a španielska polícia.

Zistilo sa, že šesť pracovníkov z Ukrajiny a z Litvy sa snažilo „bojovať“ so svojimi dýchacími problémami, ktoré im zapríčinil poškodený generátor určený na regulovanie kyslíka v podzemnom bunkri. V ten deň zatkli dvadsať ľudí, avšak ani jeden z nich neinformoval políciu, že pracovníci sú stále dole v bunkri. Spanikárení pracovníci búchali a kričali zdola o pomoc, keď polícia prehľadávala okolitú oblasť. Dôstojníci nakoniec našli pracovníkov a prepustili ich.

Polícia zabavila 153 000 kusov cigariet, viac ako 17 ton tabaku, 20 kg hašiša a 144 kg marihuany.

Rusko zasahuje, aby pomohlo Trumpovi vyhrať znovuzvolenie

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info