fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO VÝBER SPRÁV

„Tortoví opozičníci“ by podľa premiéra mali namiesto blokovania parlamentu radšej pomôcť ľuďom

Na snímke poslanci Národnej rady SR, zľava Alan Suchánek a Viera Dubačová, Miroslav Beblavý (všetci PS/Spolu) a nezaradený Martin Poliačik počas zasadnutia mimoriadnej schôdze parlamentu v Bratislave 18. februára 2020. FOTO TASR - Jakub Kotian

Premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) vyzval nezaradených poslancov okolo Miroslava Beblavého, aby prestali blokovať mimoriadnu schôdzu parlamentu.

Odkázal im, nech nerobia z Národnej rady (NR) SR cirkus. Verí, že plénu sa v stredu (19. 2.) návrhy na 13. dôchodok či zvýšenie prídavku na dieťa podarí prijať. „Cítim naozaj hanbu za to, čo dnes opozícia predvádzala a plánuje predvádzať v parlamente,“ uviedol premiér.

Tvrdí, že opoziční poslanci nenašli odvahu, aby v rozprave priznali, že nechcú pomôcť ľuďom na Slovensku. „Tortoví opozičníci“, ako ich premiér nazval, by mali namiesto blokovania parlamentu radšej pomôcť ľuďom.

Poslanci PS/ Spolu odmietajú opustiť rečnícky pult v parlamente, budú za ním aj v noci

Poslanci si podľa Pellegriniho z rečníckeho pultu spravili stranícku pevnosť a zabránili tak poslancom využiť mandát od ľudí, aby pre nich pracovali do posledného dňa volebného obdobia. Beblavého označil za sociálneho netvora. Pýta sa tiež, čo ešte chcú predviesť a robiť opozičné strany v parlamente. Blokovanie schôdze považuje premiér za pohŕdanie ľuďmi a demokraciou.

Pellegrini chápe, že opozícia sa nevie zmieriť s tým, že väčšina rozhodla spustiť parlamentnú schôdzu. „Tak to v parlamentnej demokracii chodí. Keď väčšina rozhodne, tak to rozhodnutie treba akceptovať. Opozícia bojuje s neprijateľnými zbraňami, ktoré popierajú akékoľvek ústavné princípy a základné pravidlá demokracie,“ podotkol premiér.

Ľudia si sociálne istoty zaslúžia aj pred voľbami

Predseda NR SR Andrej Danko (SNS) v utorok prerušil rokovanie mimoriadnej schôdze pléna do stredy 19. februára do 9.00 h. Urobil tak preto, lebo nezaradení poslanci zablokovali rokovanie obsadením rokovacieho pultu s tortou a neprestali s obštrukciou ani po opakovaných výzvach.

Poslanci majú na schôdzi prerokovať tri vládne návrhy zákonov v skrátenom režime, ktorými sa má zvýšiť prídavok na dieťa, zaviesť 13. dôchodok a zrušiť zákon o diaľničnej známke. Rovnako sa majú zaoberať aj Istanbulským dohovorom.

Predseda Demokratickej strany žiada odchod Galka a spol. z kandidátky

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info