fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
VÝBER SPRÁV ZAHRANIČIE

Búrka Sabine narobila škodu za 675 miliónov EUR

Smrteľná búrka spôsobila chaos v celom Nemecku, polámala stromy, odstrihla od energie a narušila dopravu. Poisťovatelia v Nemecku očakávajú vyplatenie miliónových škôd. Informuje portál DW.

Očakáva sa, že škody spôsobené búrkou Sabine budú v poistných nárokoch stáť 675 miliónov EUR, uviedla v utorok Asociácia nemeckých poisťovateľov (GDV). GDV uviedla, že v približne 500 000 prípadoch očakáva, že „za poškodené budovy, veci a obchodné a priemyselné podniky sa vyplatí 600 miliónov EUR“. Ďalších 75 miliónov EUR sa vyplatí na 40 000 prípadov poškodenia automobilov a iných vozidiel.

Škody spojené z búrkou spôsobujú, že Sabine je šiesta najdrahšia od roku 2002. Búrka Kyrill, ktorá zúrila v Nemecku v roku 2007, zostáva najdrahšou búrkou v Nemecku. Poistné nároky na škody spôsobené búrkou dosiahli až 3 miliardy EUR.

Búrka Sabine – známa ako Ciara v iných častiach Európy – zúrila niekoľko dní aj na britských ostrovoch, v Nemecku a na iných častiach kontinentálnej Európy, čo spôsobilo rozsiahle narušenie, poškodenie a niekoľko zranení.

Príliv búrky Sabine zaplavil trh s rybami v Hamburgu

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info