fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
BULVÁR ZAHRANIČIE

Tradičná čínska medicína je účinná pri liečbe COVID-19

Zdroj: Xinhua / Cheng Min )

Tradičné čínske lieky sa používajú na liečbu 60 107 potvrdených prípadov vírusu v Číne, čo predstavuje 85,2% z celkového počtu

Čínsky internetový denník xinhuanet.com píše, že tradičná čínska medicína (TCM) sa ukázala ako účinná pri liečbe pacientov s novým ochorením koronavírusov (COVID-19), uviedol v pondelok čínsky zdravotnícky úradník.

Napríklad vývar TCM s názvom „Qingfei Paidutang“ sa použil pri liečbe 701 potvrdených prípadov vírusu v 10 provinciách, z ktorých 130 bolo vyliečených a prepustených domov, uviedol Li Yu, úradník štátnej správy TCM.

Príznaky zmizli v 51 prípadoch a zlepšili sa pri 268 pacientoch, pričom ďalších 212 zostalo v stabilnom stave, uviedol Li. Dodal, že vývar bol odporučený zdravotníckym zariadeniam na celoštátnej úrovni 6. februára po analýze údajov z 214 prípadov. Li tiež zdieľal prípady analýzy a štatistiky s podrobnými klinickými záznamami v ktorých dokázal, že 94,6% zo 112 pacientov sa zastabilizovala telesná teplota a 80,6% z 214 pacientov prestalo kašľať po použití odvaru po dobu šiestich dní. Dáta ukazujú, že odvar má dobrý klinický účinok a vyhliadku na liečbu na COVID-19, uviedol Li.

Spoločný mechanizmus prevencie a kontroly ústrednej vlády v tejto situácii si vyžaduje silnejšiu spoluprácu medzi TCM a západnou medicínou pri prevencii a liečbe infekčných chorôb, ako je COVID-19, pričom od miestnych orgánov sa vyžaduje, aby podporovali používanie TCM v celom procese diagnostiky a liečby.

V pondelok bolo na pomoc provincii Hubei v boji proti epidémii vyslaných viac ako 3 100 zdravotníckych pracovníkov z viac ako 630 TCM nemocníc, uviedol Jiang Jian, ďalší predstaviteľ národnej správy.

Podľa Jianga sa TCM používa na liečbu 60107 potvrdených prípadov v Číne, čo predstavuje 85,2% z celkového počtu.

Japonsko nachádza na výletnej lodi Diamond Princess ďalších 60 ľudí infikovaných koronavírusom

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info