fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
Ilustračné foto / Pixabay
ZAHRANIČIE

Muž dostal 16 mesiacov väzenia za krádež viac ako 10 000 kurčiat

33-ročný prevádzkový manažér distribučnej singapurskej spoločnosti pre kurčatá dostal trest odňatia slobody na 16 mesiacov, za krádež viac ako 10 000 mrazených a čerstvých kurčiat. Informuje portál Today Online.

Muž z Malajzie Au Yong Seh Enn sa vo štvrtok priznal k svojej krádeži. Odcudzené produkty mali celkovú hodnotu viac ako 21 500 dolárov (takmer 20 000 eur).

Od decembra 2013 pracuje pre singapurskú spoločnosť Hy-Fresh Industries, ktorá distribuuje čerstvé aj mrazené kurčatá na základe objednávok zákazníkov.

Jeho zamestnávateľ šiel s týmto prípadom na súd, keď dvaja jeho zamestnanci zaznamenali veľké rozdiely v údajoch o stavoch za mesiace september, október a november minulého roka.

Riaditeľ spoločnosti Ng Lay Hong podal 7. januára trestné oznámenie potom, čo Au Yong priznal, že kurčatá ukradol a predal ich tretím stranám bez súhlasu jeho šéfa. V ten istý deň polícia Au Yonga zatkla.

Vyšetrovanie odhalilo, že zamestnanec, ktorého úlohou bolo kupovať, predávať a dodávať kurčatá zákazníkom, predal ukradnuté kurčatá v celkovej hodnote viac ako 21 500 dolárov (takmer 20 000 eur).

Zástupca prokurátora uviedol, že zarobené peniaze použil na vyrovnanie svojich dlhov z hazardných hier a na splácanie pôžičiek, ktoré získal okrem iného od nelicencovaných úžerníkov.

„Možno to boli Belgičania“: Netanjahu odmietol obvinenia, že by jeho armáda spustila raketový útok na Sýriu

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info