fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Ak by Slovensko nekúpilo stíhacie lietadlá, o prácu by prišli stovky ľudí a ochrana vzdušného priestoru by stála viac ako 50 miliónov eur ročne

TASR

Ak by Slovensko nekúpilo stíhacie lietadlá, o prácu by prišli stovky ľudí a ochrana vzdušného priestoru by stála viac ako 50 miliónov eur ročne.

Slovenská republika by následne iným ozbrojeným silám musela umožniť využívanie našich letísk. Jednalo by sa o stratu našej obranyschopnosti aj suverenity na letiskách. Slovenske ozbrojené sily by stratili prakticky natrvalo svoju pozíciu v ochrane vzdušného priestoru, a to ako jeden z mála štátov v Európe.

Ide o nespochybniteľné fakty na základe dôkladných odborných analýz. Ministerstvo obrany SR sa preto dôrazne ohradzuje voči medializovaným tvrdeniam, ktoré zazneli v Rádiu Expres, že ochrana vzdušného priestoru spojencami by daňových poplatníkov ročne stála “iba” 10 miliónov eur.

Koalícia PS-Spolu chce do volieb navštíviť 2890 obcí a miest

Rezort obrany zároveň odmieta, aby obrana a bezpečnosť Slovenskej republiky a jej občanov, boli predmetom politického súboja. Je absolútne vylúčené, aby ochrana vzdušného priestoru bola zabezpečená iba 3D rádiolokátormi, ako to tvrdí jedna z politických strán, ktorá túto tému zneužíva klamstvami. Ochrana vzdušného priestoru je komplexný systém prvkov, ktoré sa nedajú od seba oddeliť.

Je tiež dôležité pripomenúť, že regióny v okolí Sliača a Záhoria (letisko Kuchyňa slúži okrem dopravného aj ako záložné letisko pre stíhacie lietadlá), sú vyslovene naviazané na letecké základne. Navyše prítomnosť vojakov v týchto lokalitách výrazne zvyšuje aj príjmy v oblasti cestovného ruchu, keďže na letiskách sa často konajú medzinárodné cvičenia a vlastné ubytovacie kapacity ozbrojeným silám nestačia.

Táto informácia je komerčným oznámením a je odvysielaná v znení dodanom klientom bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA za jej obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá.

Mafia, podvody, daňové úniky a úžera na ľuďoch. Aká je minulosť Andreja Kisku?

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info