fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
TASR
SLOVENSKO

Pojednávanie s Miroslavom M., ktorý sa priznal, že zastreli Kuciaka, bude 17. marca

Špecializovaný trestný súd v Pezinku vytýčil na 17. marca pojednávanie s obžalovaným Miroslavom M.

Ten bol pôvodne stíhaný spolu s Tomášom Sz., Alenou Zs. a podnikateľom Marianom K. v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka, jeho snúbenice Martiny Kušnírovej a ďalších skutkov. Na pojednávaní 13. januára však obžalovaný priznal, že zastrelil Kuciaka, Kušnírovú ako aj podnikateľa Petra Molnára z Kolárova v roku 2016. O týchto skutkoch Miroslav M., ktorý bol v minulosti príslušníkom Ozbrojených síl SR, vypovedal aj pred súdom.

Senát Špecializovaného trestného súd v Pezinku následne začiatkom februára vyčlenil Miroslava M. na samostatné konanie. Keďže sa obžalovaný na súde priznal k žalovaným skutkom, súd bude v jeho prípade vykonávať dokazovanie len pokiaľ ide o výšku trestu pre neho. Predsedníčka senátu Ružena Sabová v tejto súvislosti uviedla, že by na to mali postačovať dva pojednávacie dni. Pojednávanie s Miroslavom M. je vytýčené aj na 15. apríla.

Jána Kuciaka a jeho snúbenicu Martinu Kušnírovú zastrelili 21. februára 2018 v ich dome v obci Veľká Mača v okrese Galanta. Kuciak bol investigatívnym novinárom portálu Aktuality.sk a okrem iného sa zaoberal kauzami podnikateľa Mariana K. Účasť na vražde už predtým priznal Zoltán Andruskó. Po dohode o vine a treste s prokurátorom mu súd uložil trest 15 rokov väzenia. Andruskó od svojho zadržania na jeseň 2018 spolupracoval v kauze vraždy Kuciaka s vyšetrovateľmi.

„Stiahni sa z biznisu!“, radil Haščák Kočnerovi

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info