fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
EKONOMIKA VÝBER SPRÁV ZAHRANIČIE

Nemecká ekonomika zaznamenala vo štvrtom kvartály nulový rast

Nemecká ekonomika koncom roka 2019 stagnovala, ukazujú nové čísla. Úrady očakávali rast 0,1%. Nemecká ekonomika zaznamenala v poslednom štvrťroku 2019 nulový rast. Federálny štatistický úrad (Destasis) informoval v piatok v predbežnej štatistike. Informuje DW.

Hrubý domáci produkt (HDP) bol v októbri a decembri rovnaký ako v predchádzajúcich troch mesiacoch. Výsledky boli horšie, ako sa predpokladalo, s predpoveďami rastu 0,1%. Destastis však revidoval svoje výsledky za tretí štvrťrok, pričom GDO vzrástol o 0,2% namiesto pôvodne oznámených 0,1%.

Nové čísla znamenajú ročnú mieru rastu 0,6% v roku 2019, najhorší rast od roku 2013. Celková ekonomická stagnácia vo štvrtom štvrťroku je už malý úspech, “uviedol pre tlačovú agentúru AFP Dr. Fritzi Koehler-Geib, hlavný ekonóm bankovej skupiny KfW, pričom dodal, že Nemecko bude musieť počkať do jari, aby sa prejavili známky oživenia.

„Aspoň v prvom štvrťroku existujú známky výrazného spomalenia v Čínskej, a tým aj v globálnej ekonomike v dôsledku koronavírusu.“

Americké tarify zostanú bez ohľadu na to, čo koronavírus spraví s čínskou ekonomikou

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info