fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
Ilustračné foto / Pixabay
VÝBER SPRÁV ZAHRANIČIE

Iránski hackeri sa zamerali na univerzity

Iránski hackeri podporovaní iránskou vládou sa v posledných mesiacoch zamerali na univerzity v Európe, Spojených štátoch a Austrálii, čo zistila poradenská spoločnosť PricewaterhouseCoopers a informovala v piatok holandská vysielacia stanica NOS.

Portál Reuters uviedol, že nie je úplne jasné, či boli pokusy o prienik do počítačových systémov, vrátane pokusov o „hacknutie“ počítačových systémov na troch holandských univerzitách úspešné.

Iránski Hackeri sa podľa zatiaľ dostupných informácií pokúšali ukradnúť akademickú literatúru a materiál na výučbu, ktorý by sa mal použiť v iránskych školách. Uviedla tak televízna stanica NOS s odvolaním sa na špecialistu na počítačovú bezpečnosť spoločnosti PricewaterhouseCoopers, Gerwina Nabera.

Diplomatické vzťahy medzi Holandskom a Iránom sú napäté, pretože Holanďania obvinili Teherán z toho, že mal v krajine údajne „namočené prsty“ v dvoch vraždách, ktoré sú podložené politickými zámermi, ktoré minulý rok vyvolali nové sankcie od Európskej únie voči Teheránu.

Teherán aj najpriek obvineniam EÚ odmietol akúkoľvek účasť na streľbe iránskych disidentov v Holandsku.

Antarktída dosiahla rekordnú teplotu 20,75 °C

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info