fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ersék
TASR
SLOVENSKO

Minister dopravy skontroluje postup prác na úsekoch R7 a D4

 Minister dopravy a výstavby Árpád Érsek (Most-Híd) uskutoční vo štvrtok kontrolný deň na stavbe úsekov rýchlostnej cesty R7 a diaľnice D4 v okolí Bratislavy.

Spoločnosť D4R7 Construction, s. r. o., hlavný zhotoviteľ stavby, finišuje s prácami na časti trasy R7 medzi križovatkou Ketelec a Holicami a na časti D4. Odovzdať ich plánuje do užívania predbežne v marci.

„Dokončovacie práce pozdĺž takmer celej R7 budú čoskoro hotové. Na odovzdanie do prevádzky 29,7 kilometra (25,2 km na R7 a 4,5 km na D4) s 22 mostmi a križovatkami v Rovinke, Dunajskej Lužnej a Šamoríne ostáva zavŕšiť iba administratívny proces,“ informoval zhotoviteľ.

Diaľničné známky končia, autá do 3.5 tony by mali jazdiť po diaľniciach bezplatne!

„Odovzdanie rýchlostnej cesty R7 prinesie rýchlejšie, bezpečnejšie a pohodlnejšie dochádzanie nielen pre ľudí žijúcich na Žitnom ostrove, ale aj pre tranzitnú dopravu,“ dodala D4R7 Connstruction.

Zhotoviteľ musí preukázať, či je sporná časť D4 pri Jarovciach v dĺžke asi päťsto metrov v poriadku, a to pre pochybnosti o použitom stavebnom materiáli v násypoch, a či to nemá nepriaznivý vplyv aj na ich stabilitu. V opačnom prípade bude musieť problematickú časť D4 vybudovať nanovo.

„Nič zlé sa nedeje, 13. dôchodok bol dlhodobo avizovaný“, tvrdí Danko

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info