fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER ZAHRANIČIE

Väzni s podozrením na koronavírus

Ilustračný obrázok / Fotobanka

Dvoch mužov v britskej väznici, v grófstve Oxfordshire, testovali na koronavírus a sú izolovaní vo svojich celách. Správu priniesli Sky News.

Obaja muži sú väzňami v HMP Bullingdon, blízko Bicesteru. Prístup do krídla, v ktorom sa nachádzajú, bude obmedzený minimálne počas nasledujúcich 72 hodín.

Podľa oxfordmail.co.uk, jeden z testovaných väzňov mal byť nedávno v Thajsku.

Zariadenie s kapacitou 1114 väzňov, ktoré zadržiava obvinených vo väzbe, odsúdených a tiež mladších dospelých vo veku od 18 do 21 rokov, zostáva naďalej v prevádzke. Situáciu pomáha riešiť vládna agentúra zaoberajúca sa otázkami verejného zdravia Public Health England (PHE).

V čase, keď boli väzni testovaní, Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) oznámila, že nový koronavírus dostal pomenovanie COVID-19.

Generálny riaditeľ WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus informoval, že prvá vakcína by mohla byť pripravená do 18 mesiacov, „takže dnes musíme urobiť všetko, aby sme v boji proti vírusu použili dostupné zbrane“.

Koronavírus bol zatiaľ na Britských ostrovoch potvrdený v ôsmich prípadoch, pričom posledné 4 vyšli pozitívne v pondelok. Z 1358 doteraz testovaných ľudí bolo 1350 s negatívnym výsledkom.

Potvrdené prípady sú spájané s obchodníkom Stevom Walshom, ktorý je považovaný za „supernosiča“ a momentálne sa zotavuje v karanténe. Vírusom sa mal nakaziť v Singapure a potom infekciu preniesol na ďalších 11 ľudí vo francúzskom lyžiarskom stredisku. Piati z nich sú v Británii, piati vo Francúzsku a jeden v španielskej Malorke.

30 000 obyvateľov Kene premenilo štadión na pohreb bývalého prezidenta Daniela arapa Moia

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info