fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER ZAHRANIČIE

Podozrivý z bombového útoku v Bombaji, pri ktorom zomrelo viac než 150 ľudí, bol odsúdený na 5 rokov väzenia

YouTube

Pakistanský súd v dvoch prípadoch financovania terorizmu odsúdil notoricky známeho vojenského veliteľa Hafíza Saeeda na trest odňatia slobody na 5 rokov. Tento muž je považovaný za vodcu teroristických útokov v Bombaji v roku 2008. Informuje portál Aljazeera.

Protiteroristický súd v Lahore dnes dal Saeedovi dva tresty odňatia slobody v trvaní päť rokov a šesť mesiacov, ktoré si bude môcť odpykať súbežne. V každom prípade mu bolo tiež uložené zaplatiť malé pokuty. Rozsudok v oboch prípadoch bol prijatý minulý štvrtok.

Saeed bol v júli minulého roka zatknutý, pričom bol súdený za použitie darov získaných prostredníctvom rôznych neziskových organizácií, na financovanie islamistickej militantnosti. Jedným z príjemcov bola skupina Lashkar-e-Taiba (LeT), ktorá stála za bombovým útokom v Bombaji v novembri 2008, pri ktorom zahynulo viac ako 150 ľudí a viac ako 300 bolo zranených.

Saeed odmieta akúkoľvek účasť na útokoch v Bombaji. Tvrdí, že jeho charitatívna sieť nemá väzby na žiadne militantné skupiny. Muž bol obvinený v decembri minulého roka. Niekoľko blízkych asistentov Saeeda je tiež stíhaných.

Sýrska armáda sa zameriava iba na teroristov, nie proti civilistom, uviedol hovorca Kremľa

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info