fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Zlodeja z Lehníc pomohla usvedčiť analýza DNA

policia sr

Z prečinu krádeže je obvinený 36-ročný muž z Lehníc v okrese Dunajská Streda, ktorého polícia vypátrala vďaka analýze DNA. Vlani sa dopustil dvoch krádeží, hrozí mu trest odňatia slobody na tri roky. Informovala o tom krajská policajná hovorkyňa v Trnave Martina Kredatusová.

Prvá krádež sa stala v apríli minulého roka v Lehniciach. „Z rozostavaného rodinného domu boli odcudzené rôzne druhy náradia a kúpeľňové zariadenie v hodnote vyše 700 eur.

V novembri sa páchateľ dostal do areálu súkromnej spoločnosti v meste Šamorín, odkiaľ odcudzil 380 litrov nafty, použité autobatérie, elektrickú kolobežku, notebook, navigáciu a DVD prehrávač. Majiteľom tak spôsobil škodu vyššiu ako 1400 eur,“ uviedla hovorkyňa.

Slovensko je stále ohrozované migrantami

Ako dodala, vďaka dôkladnej práci kriminalistického technika a stopám zaisteným na mieste činu bolo možné vykonať analýzu DNA. Porovnaním profilu z národnej databázy bol ako podozrivý určený muž z Lehníc. „Po získaní výsledkov expertízy polícia podozrivého zadržala a následne ho po zhromaždení ďalších dôkazov vyšetrovateľ obvinil z prečinu krádeže,“ doplnila Kredatusová.

Pretože tento šesťnásobný recidivista nemá žiadny príjem a krádežami si zabezpečoval prostriedky na svoje živobytie, spracoval vyšetrovateľ podnet na väzbu, ktorý bol akceptovaný.

„Som si istá, že podpisy Pavla R. vznikli po roku 2013“, tvrdí znalkyňa Straková

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info