fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER ZAHRANIČIE

Traja lekári odsúdení na bičovanie v Iráne za „urážku“ klerika

Zdroj: middleeastaffairs.net

Traja lekári v Iráne boli odsúdení na bičovanie kvôli „urážke“ kontroverzného duchovného, ktorý odsudzuje moderné lekárstvo a nedávno spálil poprednú svetovú učebnicu vnútorného lekárstva vo virálnom videu.

Lekári boli odsúdení na 60 rán za každé „urazenie“ Abbása Tabriziana, duchovného, ktorý spálil Harrisonovu lekársku príručku medzi svojimi stúpencami v januárovom virálnom videu.

Tabrizian – jeho prívržencami považovaný za „otca islamskej medicíny“ – je zástancom liečby pacientov, ktorí namiesto „modernej medicíny“ používajú „islamskú medicínu“. „Islamské lekárstvo“ sa pri liečbe pacientov spolieha na výroky šiítskych imámov, píše middleeastaffairs.net

Tabrizian napísal niekoľko kníh o islamskej medicíne a prevádzkuje centrum islamskej medicíny. Internetová stránka centra predáva liečivé byliny, ako aj výrobky ako „islamské mydlo“ a „islamská zubná kefka“.

Vysoký duchovný Ajatolláh Mahmúd Hashemi-Shahroudi – údajne obhajca islamskej medicíny a kedysi považovaný za možného nástupcu najvyššieho vodcu Aliho Khameneiho – zomrel podľa jeho syna v roku 2018 kvôli dôvere v islamskú medicínu. „Islamskí lekári povedali môjmu otcovi, aby nevenoval pozornosť tomu, čo hovoria moderní lekári o jeho zdraví,“ povedal Ala Hashemi-Shahroudi vlani v decembri. Najvyšší vodca Iránu, Chameneí sa tiež považuje za obhajcu islamskej medicíny.

Irán tvrdí, že sa začína odpočítavanie na spustenie nového satelitu

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info