fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
BULVÁR SLOVENSKO VÝBER SPRÁV

Medzi nominovanými na Rádiohlavy 2019 sú Ultrazvuk, Katarína Máliková či Korben Dallas

Zdroj: RTVS

Rádio_FM dnes zverejnilo nominácie v 12 kategóriách.

Fanúšikovia domácej hudby mohli v 12. ročníku hudobných cien Rádia_FM od januára podporiť svojich favoritov v prvom kole hlasovania, a to v kategóriách Album roka, Objav roka, Debut roka a Skladba roka. Medzi finálovými nomináciami sú napríklad Ultrazvuk, Katarína Máliková, Lyrik H, Korben Dallas či Gleb. Za svojich favoritov môže verejnosť hlasovať na webe radiohlavy.sk do 1. marca. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa RTVS Erika Rusnáková.

„Rádio_FM to s podporou domácej hudobnej scény myslí naozaj vážne – vďaka nasadeniu novej, originálnej hudby do vysielania mohli poslucháči napríklad len v kategórii Album roka vyberať favoritov až z 35 nominovaných albumov, čo je naozaj obrovské číslo. Rovnako sme objavili až 18 nových hudobníkov, ktorí sa uchádzali o víťazstvo v kategórii Objav roka,“ priblížila intendantka Rádia_FM Janka Imrichová. Ako dodala, v druhom kole sú všetky poslucháčske kategórie zúžené na pätice tých najlepších.

Bill Gates je prvý, kto si objednal prvú vodíkovú superjachtu

V hlavnej kategórii Album roka sú nominovaní Ultrazvuk s rovnomenným debutom, Gleb s nahrávkou Gauč Storytelling či Walter Schnitzelsson s albumom Sugar Kids Won’t Stop Screaming. Medzi päticu najlepších sa dostali aj Korben Dallas s albumom Bazén, ktorý im produkoval britský producent Eddie Stevens. V nomináciách nechýba ani Katarína Máliková s albumom Postalgia, ktorá už na Radio_Head Awards bodovala, a to v roku 2016 s debutom Pustvopol.

Skladbou roka sa môže stať filmová pieseň Jany Kirschner Dunaj, Doba doba či Červená armáda od Billy Barman, ale aj skladba Late Night od minuloročného Objavu roka, kapely Don’t Trust Butterflies. Päticu nominovaných uzatvára producent FVLCRVM so singlom Loose.

Oscarovú noc ovládol juhokórejský Parazit

Víťazi si počas slávnostného večera, ktorý sa uskutoční v stredu 18. marca v NTC v Bratislave, odnesú sošky, ktoré podľa návrhu Bety Majerníkovej vyrobila sochárka Mira Podmanická. Počas udeľovania Rádiohláv 18. marca verejnosť spozná aj Objav roka 2019. Cenu získa niekto z pätice The Curly Simon, Alan Murín, Kristína Mihaľová a Jakub Šedivý, Space Cats či projekt Brains for Sale. O víťazoch v siedmich žánrových kategóriách už tradične rozhodnú odborné poroty.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info