fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Vojaka v Thajsku, ktorý zabil vyše 20 ľudí, nakoniec zastrelili bezpečnostné sily

tasr

Príslušníci thajských bezpečnostných síl v nedeľu ráno zastrelili 32-ročného vojaka, ktorý v sobotu v meste Nakhon Ratčasima zabil vyše 20 ľudí a ďalšie desiatky zranil. Informovala o tom agentúra AP s odvolaním sa na miestne úrady.

Podľa thajského ministerstva zdravotníctva, ktoré citovala agentúra TASS, bolo celkovo zabitých 25 ľudí a vyše 60 utrpelo zranenia. Agentúra AP píše o najmenej 21 mŕtvych a 42 zranených.

Páchateľa sa podarilo zabiť okolo 2.30 h SEČ, teda po takmer 24 hodinách od začiatku celej drámy, ku ktorej došlo v provinčnej metropole Nakhon Ratčasima. Toto mesto, známe aj pod názvom Korat, sa nachádza približne 260 kilometrov severovýchodne od Bangkoku.

Seržant Jakrapanth Thomma začal vyčíňať v miestnych kasárňach, kde zabil viacerých ľudí. Následne ukradol z kasární zbrane aj vojenské auto a odviezol sa do centra mesta. Tam na viacerých miestach – vrátane budhistického chrámu – strieľal z automatickej zbrane, ktorou sa mu podarilo zabiť a zraniť veľké množstvo nevinných ľudí. Fotografie a videá zachytávajúce krviprelievanie zverejnil aj na Facebooku.

Potom sa zabarikádoval v miestnom nákupnom centre, kde ho po neúspešnom vyjednávaní napokon zastrelili príslušníci bezpečnostných síl. Policajti predtým priviedli do centra aj útočníkovu matku, ktorá ho mala presvedčiť, aby sa vzdal, čo sa však nepodarilo.

Jednou z prvých vojakových obetí bol jeho veliaci dôstojník, s ktorým sa údajne dostal do sporu pre peniaze.

AKTUALIZOVANÉ: Vojak v Thajsku začal strieľať v obchodnom dome. Incident mal za následok najmenej 10 mŕtvych

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info