fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
BULVÁR DENNÝ VÝBER EKONOMIKA ZAHRANIČIE

Jeff Bezos za týždeň predal akcie Amazonu v hodnote 3,5 miliárd dolárov

Najbohatší muž na svete už sa v minulosti vyjadril, že potrebuje predať akcie aby mohol financovať plány prieskumu vesmíru. Zakladateľ Amazonu Jeff Bezos predal v priebehu minulého týždňa akcie spoločnosti v hodnote takmer 3,5 miliárd dolárov. Informuje Financial Times.

Počnúc 31. januárom, podľa podaní SEC, sa zbavil 1 716 368 akcií – približne 3 percentá z jeho celkového podielu. Už predtým Bezos, ktorý podľa Bloombergovho indexu miliárdárov zostáva najbohatším mužom na svete, uviedol, že plánuje predať svoje akcie Amazonu s cieľom financovať svoju spoločnosť na prieskum vesmíru Blue Origin.

„Jediný spôsob, ako môžem rozvinúť toľko finančných prostriedkov, je podľa mňa prevádzať svoje zisky z Amazonu na výskum vesmírneho cestovania,“ povedal pán Bezos v roku 2018 ked‘ hovoril s generálnym riaditeľom Axela Springera Mathiasom Döpfnerom na udalosti v Berlíne. Pán Bezos teraz vlastní približne 11 percent spoločnosti Amazon, ktorú založil v roku 1994 a ktorá nedávno prekročila trhovú kapitalizáciu 1 trilión dolárov.

Obchody sa uskutočňovali v súlade s plánom podľa pravidla 10b5-1, čo je prostriedok, ktorý umožňuje zasvätencom predať niekoľko akcií v rámci vopred stanoveného časového rámca a cenového rozpätia, aby sa zabránilo obvineniam z použitia neverejných informácií o spoločnosti na osobný zisk. Posledný výpredaj akcií pána Bezosa nastal v júli a auguste minulého roka, keď v inom vopred dohodnutom obchode predal niečo vyše 1,5 milióna akcií – v tom čase v hodnote 2,8 miliárd dolárov.

Amazon to odmietol komentovať. Hovorcu pána Bezosa nebolo možné zastihnúť. V roku 2018 sa pán Bezos a jeho vtedajšia manželka Mackenzie Bezosová zaviazali bojovať proti bezdomovstvu a to príspevkom vo výške 2 miliárd dolárov.

Tesla prvýkrát dosiahla trhovú hodnotu 100 miliárd dolárov

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info