fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Do Prešova dorazil demolačný stroj, ktorý zbúra bytovku po výbuchu plynu (VIDEO)

Nadrozmerný demolačný stroj, pomocou ktorého sa budú vykonávať búracie práce na zničenom bytovom dome počas vykladania na mieste výbuchu plynu na Mukačevskej ulici v Prešove. 13. december 2019. Foto: SITA/Viktor Zamborský

Do Prešova už dorazil demolačný stroj, za pomoci ktorého sa budú vykonávať búracie práce na zničenom bytovom dome na Mukačevskej ulici.

Nadrozmerný náklad v piatok ráno prekročil hranice a presúval sa z hraničného priechodu Starý Hrozenkov – Drietoma až na východ Slovenska. „Konvoj sa skladal zo štyroch vozidiel, najdlhšie vozidlo malo dĺžku až 30,28 metrov, šírku 4,3 metra, výšku 4,5 metra a hmotnosť až 120 ton,“ uviedla hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová.

Ako informovala Polícia SR na sociálnej sieti, nadrozmerný náklad sa na hraničný priechod Drietoma podarilo dopraviť rýchlejšie, ako sa predpokladalo, už o 7:00. Pôvodne sa na hranici očakával jeho príchod medzi 8:00 a 9:00. Konvoj sa presúval ďalej cez Trenčín, Žilinu, Martin, Ružomberok, Liptovský Mikuláš, Poprad až do Prešova.

Obyvatelia Prešova, ktorým tragický výbuch poškodil vozidlá, budú mať STK-áčky zadarmo

Hovorkyňa policajného zboru vyzvala vodičov, aby zvážili cestu po spomínanej trase, aby sa konvoj mohol rýchlejšie a bez problémov presunúť.

Mnohí z vás plánujú cestovať zo západu na východ Slovenska, vyberte si trasu, ktorou spomínaný konvoj nepôjde. Ďakujeme za porozumenie aj za solidárnosť, ktorú týmto preukážete obyvateľom poškodenej bytovky. Bez tohto demolačného stroja by totiž nebolo možné realizovať búracie práce,“ dodala Bárdyová.

Na možné prerušenie spojov mestskej hromadnej dopravy v tejto súvislosti upozorňoval aj Dopravný podnik mesta Prešov (DPMP).

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info