fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

„Policajná akadémia sa dištancuje od výrokov poslanca Blahu. Ten ma následne obvinil z trestného činu“, vyhlásila Kurilovská

SITA

Vypočujte si stanovisko Lucie Kurilovskej k obvineniam poslanca Blahu. Ten ju prednedávnom obvinil zo zneužívania právomoci verejného činiteľa.

Učinil tak preto, že Akadémia policajného zboru vydala stanovisko, v ktorom jasne deklaruje, že sa nestotožňuje s jeho názormi.

Lucia Kurilovská sa ako rektorka policajnej akadémie s predmetným stanoviskom v maximálnej možnej miere stotožňuje. Viac si vypočujte vo videu:

POSLANEC BLAHA MA OBVINIL Z TRESTNÉHO ČINU ZNEUŽÍVANIA PRÁVOMOCÍ VEREJNÉHO ČINITEĽA.

POSLANEC BLAHA MA OBVINIL Z TRESTNÉHO ČINU ZNEUŽÍVANIA PRÁVOMOCÍ VEREJNÉHO ČINITEĽA. UČINIL TAK LEN PRETO, ŽE POLICAJNÁ AKADÉMIA VYDALA STANOVISKO, V KTOROM SA DIŠTANCUJE OD JEHO NÁZOROV. Zneužívanie právomocí verejného činiteľa je trestný čin, ktorého sa podľa trestného zákona dopustí ten, kto má úmysel spôsobiť inému škodu, alebo sebe neoprávnený prospech, tým že prekročí svoje právomoci alebo koná nad rámec zákona. Z tohto trestného činu ma obvinil pán Blaha, ktorý je vysokoškolským pedagógom na Akadémii policajného zboru. Učinil tak preto, že Akadémia policajného zboru vydala stanovisko, v ktorom jasne deklaruje, že sa nestotožňuje s jeho názormi. Ako rektorka policajnej akadémie sa pod predmetné stanovisko v plnej miere podpisujem a v maximálnej možnej miere sa s ním stotožňujem. Predmetné stanovisko nie je v žiadnom prípade spolitizované a nijako teda nesúvisí s mojou politickou angažovanosťou a taktiež ani s politickou angažovanosťou pána Blahu. Ľuboš Blaha učí na policajnej akadémii etiku, profesijnú etiku a politológiu. Škola, ktorej som rektorkou vždy viedla a naďalej aj bude viesť študentov k tomu, aby boli schopní rozpoznávať extrémisticke prejavy. V tomto kontexte mi dovoľte podotknúť, že komunizmus bol vyhlásený za hnutie, ktoré smeruje k potláčaniu základných ľudských práv a slobôd. My však našich študentov vedieme najmä k tolerancii voči národnostným menšinám, farbe pleti, či náboženstvu a preto sa nemôžeme stotožniť s jeho názormi. Pán Blaha ďalej uvádza, že k tomuto stanovisku nás v nejakom zmysle dotlačili, ako hovorí, on slniečkári. Dovoľte mi ubezpečiť vás, že nikto mňa ani akadémiu ako celok do ničoho nedotlačil. Takisto mi dovoľte pripomenúť, že vedenie žiadnym spôsobom nesignalizovalo zámer ukončiť pracovný pomer s pánom Blahom a teda jeho pôsobenie na akadémii nie je v tomto smere žiadnym spôsobom ohrozené. Takéto vyjadrenia úst vedenia školy nikdy nezazneli. Pán Blaha má podľa zákona o vysokých školách, tak ako každý vysokoškolský pedagóg, zmluvu na dobu určitú. Je smutné, že pán Blaha koná takýmto spôsobom a pozerá sa na celé stanovisko Akadémie policajného zboru politicky, keďže nie je tak koncipované a nebolo tak ani myslené. Som tej mienky, že politicky sa správa a koná práve pán Blaha, čoho by sa mal ako vysokoškolský pedagóg vyvarovať.

Uverejnil používateľ Lucia Kurilovská – Dobrá voľba 2020 Piatok 13. decembra 2019

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info